Przetwornik A/C typu SAR pracujący w środowisku o wysokiej temperaturze

Firma Analog Devices wprowadziła do swojej oferty 16-bitowy przetwornik A/C, który wyróżnia się wysoką szybkością, precyzją i możliwością pracy w temperaturze do 175°C.

Przetwornik AD7981 pracuje z szybkością 600 ksps (tysięcy próbek na sekundę). Układ ten pozwala uzyskać długi czas pracy na baterii dzięki liniowej zależności szybkości pracy od zużycia mocy. Przy pełnej szybkości 600 ksps układ pobiera 4,56 mW, natomiast przy szybkości 10 ksps zużycie mocy wynosi 70 uW. Typowa nieliniowość całkowa wynosi +/– 0,7 najmłodszego bitu, a stosunek sygnału do szumu to 91 dB.

Możliwość pracy w środowisku o wysokiej temperaturze sprawia, że nowy przetwornik A/C firmy Analog Devices może znaleźć zastosowanie w obszarach takich jak wydobycie ropy i gazu, przemysł i lotnictwo.

Przetwornik AD7981 jest już dostępny w sprzedaży. Układ oferowany jest w obudowie MSOP z 10 wyprowadzeniami. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Przetwornik AD7981 stanowi rozszerzenie oferty rozwiązań Analog Devices dla systemów pracujących w środowisku o wysokiej temperaturze. Należą do niej: AD8229 – wzmacniacz pomiarowy o bardzo niskich szumach, ADR225 – źródło napięcia odniesienia 2,5 V, AD8634 – podwójny wzmacniacz z wyjściami rail-to-rail i żyroskop MEMS ADXRS645. Wszystkie te układy mogą pracować w środowisku o temperaturze 175°C lub wyższej. Podzespoły te zostały wykonane specjalnie z myślą o pracy w ciężkich warunkach otoczenia. Są one testowane pod tym względem podczas produkcji, aby zmniejszyć ryzyko i czas potrzebny na zaprojektowanie systemów o wysokich wymaganiach.

 

O autorze