Platforma projektowa firmy Microchip dla systemów wykorzystujących panel wielodotykowy i gesty 3D

Firma Microchip rozszerzyła swoją ofertę rozwiązań dla interfejsu użytkownika o zestaw 3DTouchPad. Jest to według zapewnień producenta pierwsza na świecie platforma projektowa realizująca jednocześnie obsługę panelu wielodotykowego i rozpoznawanie gestów 3D.

3DTouchPad stanowi jednocześnie platformę projektową i projekt referencyjny. Rozpoznawanie gestów realizowane jest dzięki opracowanej przez Microchip technologii GestIC, która pozwala na wykrywanie gestów 3D z odległości do 10 cm. Platforma jest też panelem dotykowym, który pozwala na rozpoznawanie dotknięcia nawet 10 palców i wykonywanych przy ich pomocy gestów. Odpowiada za nie nowy sterownik ekranów dotykowych MTCH652 firmy Microchip.

3dTouchPad korzysta z interfejsu USB i współpracuje z systemami Windows 7/8 oraz OS X bez dodatkowych sterowników. W skład platformy wchodzi dostępny za darmo graficzny interfejs użytkownika, który pozwala na podgląd wszystkich funkcji, oraz środowisko programistyczne i API dopasowane do potrzeb projektantów.

Możliwe zastosowania tej technologii wykraczają poza współpracę z komputerem PC. Należą do nich produkty sanitarne niewymagające kontaktu, automatyka budynkowa, zdalne kontrolery, w  tym kontrolery gier i produkty dla rynek motoryzacji.

Platforma 3DTouchPad jest dostępna w sprzedaży w cenie 99 USD.

Dystrybutorem Microchip w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Panieńska 9, 03-704 Warszawa, http://www.futureelectronics.com.

O autorze