Linear Technology prezentuje własną platformę zgodną z Arduino

Linduino to nazwa zgodnej z popularnym systemem Arduino platformy deweloperskiej przeznaczonej do tworzenia projektów opartych na układach firmy Linear Technology. Platforma składa się z płytki oraz zestawu oprogramowania, który stanowi w istocie zbiór przykładów obsługujących układy Linear Technology.

Płytka Linduino wyposażona jest w mikrokontroler ATMEGA328 firmy Atmel oraz 14-pinowe złącze QuikEval, pozwalające na podłączenie prawie stu różnych płytek-córek Demo Board z układami Linear Technology, m.in. przetwornikami A/C i C/A, wysokonapięciowymi monitorami zasilania, układami do pomiaru temperatury, syntezerami RF czy monitorami baterii.

Kod źródłowy aplikacji dla Linduino pisany jest w języku C. Biblioteki są dostępne nieodpłatnie do pobrania ze strony firmy Linear Technology i można je wykorzystywać we własnych projektach. Programy przeglądać można za pośrednictwem środowiska Arduino 1.0.4 IDE. Oprogramowanie ładowane jest na płytkę za pośrednictwem interfejsu USB.

Co ciekawe, cały firmware można uruchamiać też na płytce Arduino Uno, po dokonaniu na niej kilku prostych modyfikacji.

Wprowadzając na rynek platformę Linduino firma Linear Technology dała nowe życie swoim modułom Demo Board, które do tej pory pełniły raczej funkcję demonstracyjną, nie będąc przygotowanymi do prowadzenia na nich prac rozwojowych. W efekcie projektanci otrzymali zbiór referencyjnych rozwiązań wykorzystujących różne układy tego producenta.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie firmy Linear Technology.

O autorze