Materiały szkoleniowe video dla platformy IQRF

Na kanale IQRF w portalu YouTube opublikowana została seria tutoriali, mająca za zadanie przybliżenie możliwości platformy i różnych jej części oraz ułatwienie rozpoczęcia prac z ich użyciem.

Tutoriale układają się w videoprzewodnik, prezentujący użycie zestawu DS-START-03, począwszy od wyjęcia go z pudełka, przez programowanie, konfigurację sieci i sterowanie nią, obsługę bram, aż po możliwość zdalnego serwisowania jej elementów.

Co ciekawe, filmiki nie mają tylko formy ilustrowanych slajdami wykładów, ale zawierają też sporo fragmentów prezentujących pracę w środowiskach projektowych, a nawet ujęć fizycznych urządzeń np. podczas wyjmowania ich z pudełka czy łączenia kablami

Tutoriale przy okazji prezentacji konkretnego przykładu użycia zestawu DS-START-03 przekazują też podstawy teoretyczne wielu tematów, m.in. ogólnie przedstawiają platformę IQRF, prezentują środowiska IQRF IDE oraz SDK, przybliżają sieci IQMESH czy użycie pakietów asynchronicznych.

Przy okazji warto przybliżyć zestaw DS-START-03, o który oparte są filmiki. Składa się on z trzech transceiverów DCTR-52DAT, programatora CK-USB-04A, dwóch uniwersalnych, przenośnych zestawów deweloperskich DK-EVAL-04A, przeznaczonych do pracy z transceiverami serii TR, a także zestawu oprogramowania i kabla. Całość dostarczana jest w estetycznej, metalowej obudowie i pozwala testować możliwości platformy IQRF także w czasie pracy sieciowej.

Zestaw wszystkich tutoriali ułożonych po kolei można znaleźć w formie playlisty YT.

Dystrybutorem produktów IQRF w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze