Renesas Solution Kits – zestawy ułatwiające projektowanie systemów komunikacyjnych, pomiarowych, sterowania silnikiem i interfejsu użytkownika


 

Firma Renesas Electronics przygotowała serię zestawów deweloperskich, które w zamierzeniu mają być niejako gotowymi rozwiązaniami, obejmującymi platformę sprzętową i wszystkie potrzebne materiały, w tym kod źródłowy aplikacji, schematy elektryczne i BOM. Są wśród nich rozwiązania do realizacji przemysłowej łączności sieciowej, interfejsów użytkownika, sterowania silnikami, detekcji, pomiarów energii i certyfikacji bezpieczeństwa.

Największą częścią serii Connect-it! są zestawy służące do realizacji komunikacji w sieciach przemysłowych. Są wśród nich Wireless Meter Bus Kit, przeznaczony do ewaluacji bezprzewodowych mierników energii, PLC CPX Kit, służący do realizacji wieloprotokołowej komunikacji OFDM po liniach zasilających i obsługujący standardowe protokoły PLC (G3, PRIME) w różnych pasmach (Cenelec, FCC, ARIB), a także dwa zestawy do realizacji przemysłowych sieci Ethernet: PROFINET TPS-1 Kit, pozwalający uruchomić sieć PROFINET w ciągu jednego dnia oraz Ethernet R-IN Kit do prototypowania sieci wykorzystujących protokoły EtherCAT, PROFINET, EtherNet/IP i Modbus.

Ofertę tę uzupełnia zestaw Remote IO Kit, pozwalający łatwo zintegrować w sieciach Ethernet technologię IO-Link. IO-Link jest też wykorzystywany w zestawie Sense-it! Smart Analog Kit, przeznaczonym do projektowania platform czujnikowych.

Do ewaluacji rozwiązań interfejsowych przeznaczone są zestawy serii Display-it! HMI: RX Kit i RZ Kit, oparte odpowiednio na układach RX600 i RZ/A1.

Zestaw Rotate-it! zapewnia możliwość sterowania 3-fazowymi silnikami bezszczotkowymi, zarówno AC, jak i DC. Bill-it! Polyphase Meter Kit natomiast stanowi kompletny projekt referencyjny systemu pomiarowego do pomiarów wielofazowych sieci energetycznych, oparty na układzie RX21A.

Ostatnim rozwiązaniem w rodzinie Solution Kits jest zestaw Certify-it! Functional Safety Kit, pozwalający na realizację certyfikacji bezpieczeństwa funkcjonalnego. Wyposażony jest w bibliotekę realizującą autodiagnostykę oraz podręcznik bezpieczeństwa i jest dostarczany z bezpłatną licencją na oprogramowanie ewaluacyjne certyfikowaną przez TÜV Rheinland.

Szczegółowe informacje o wszystkich zestawach można znaleźć na stronie producenta.

 

O autorze