Pierwsze układy pozwalające na projektowanie bezprzewodowych ładowarek Qi o mocy 15 watów od firmy Freescale

 

Firma Freescale Semiconductor rozszerzyła ofertę rozwiązań dla bezprzewodowych ładowarek o układy o mocy 15W. Są one zgodne ze standardem Qi, który pozwala na szybkie bezprzewodowe ładowanie rozmaitych urządzeń przenośnych, takich jak tablety, smartfony i przenośne przyrządy medyczne lub przemysłowe.

Nowe układy dostarczają trzykrotnie więcej mocy, niż typowe ładowarki 5W. Pozwalają na ładowanie większych urządzeń z dużą sprawnością, jak również przyspieszają ładowanie małych urządzeń.

Nowa oferta 15 W składa się z układów nadawczych i odbiorczych oraz dodatkowych materiałów wspomagających projektowanie bezprzewodowych systemów ładowania. Nowe rozwiązanie jest ponadto zgodne z najważniejszymi standardami na rynku, w tym Wireless Power Consortium (WPC) i Power Matters Alliance (PMA).

Oferowane przez Freescale rozwiązanie zawiera dwa układy scalone o mocy 15W: nadajnik MWCT1012 oraz odbiornik WPR1516.  Projektanci mogą szybko przystąpić do pracy, korzystając z dostępnych bibliotek oprogramowania. Zawierają one najważniejsze funkcje potrzebne do realizacji zaawansowanych systemów ładowania bezprzewodowego. Rozwiązanie to obejmuje również zaawansowany interfejs aplikacji (API), który można wykorzystać do modyfikacji i dostosowania kodu aplikacji do ściśle określonych produktów końcowych.

Kompletne rozwiązanie firmy Freescale obejmuje również gotowy do produkcji projekt referencyjny i płytki demonstracyjne, które pozwalają zoptymalizować projekt i szybko wprowadzić go na rynek. Dla odbiornika WPR1516 dostępne są dwie płytki testowe dla różnych topologii zasilania: WPR1500-LDO oraz WPR1500-BUCK. Dla kontrolera nadajnika MWCT1012 powstał projekt referencyjny WCT-15W1COILTX.

Nowe układy do bezprzewodowego ładowania o mocy 15W powinny pojawić się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2015 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie.

O autorze