Jednoukładowe rozwiązanie dla komunikacji Bluetooth i NFC od firmy Toshiba

Firma Toshiba Electronics Europe wprowadziła do swojej oferty układ, który może realizować komunikację Bluetooth Low Energy (BLE) i funkcje tagów NFC typu 3. Model o nazwie TC35670FTG został zaprojektowany w myślą o urządzeniach takich jak czujniki, zabawki, a także akcesoria uruchamiane dotykiem do smartfonów i ubieralnych urządzeniach medycznych.

Nowy układ rozszerza ofertę produktów BLE firmy Toshiba. Oferuje dwie kluczowe funkcje: łatwą komunikację Bluetooth oraz obsługę tagów NFC. W trybie spoczynku układ pobiera małą moc, aby wydłużyć czas pracy urządzeń zasilanych z baterii. Maksymalny pobór prądu podczas komunikacji Bluetooth wynosi 5,9 mA przy zasilaniu 3,3 V  i mocy nadajnika -4 dBm. Komunikacja z tagiem NFC przy tym samym napięciu wymaga prądu nie większego niż 600 µA. W trybie głębokiego uśpienia układ pobiera jedynie 0,1 µA.

Do tej pory projektanci musieli stosować oddzielne układy do komunikacji Bluetooth i tagów NFC podczas tworzenia systemów z oboma sposobami transmisji danych. Nowe rozwiązanie firmy Toshiba pozwala zmniejszyć koszt podzespołów, zmniejszyć zajmowaną przez system powierzchnię o około 30% i skrócić czas projektowania systemu.

Funkcja tagu NFC pozwala na łatwe parowanie urządzeń Bluetooth. Ponadto obie funkcje – Bluetooth i tag NFC – można przełączyć w tryb oczekiwania, jak również ustawić priorytetowy dostęp do jednej z tych funkcji.

Nowy układ jest już dostępny w obudowie QFN40 o wymiarach 6 x 6 x 0,5 mm.

O autorze