Najmniejszy na świecie kontroler huba USB 3.0 od firmy Cypress Semiconductor

Firma Cypress Semiconductor zapowiedziała mniejszą wersję swego kontrolera huba (koncentratora) USB 3.0. Układ EZ-USB HX3 w obudowie BGA o wymiarach 6 x 6 mm pozwala zaoszczędzić powierzchnię płytki w ultrabookach, tabletach, hubach USB i innych urządzeniach przenośnych lub użytkowych.

EZ-USB HX3 można skonfigurować za pośrednictwem magistrali I2C, portów GPIO lub podłączając pamięć EEPROM. Konfiguracja pozwala użytkownikom między innymi na wybranie ustawień dla warstwy sprzętowej USB, ustawienie liczby portów nadawczych i sterowanie diodami LED.

Kontroler oferuje funkcję Ghost Charging, która pozwala na ładowanie urządzeń bez komputera hosta. Układ jest też zgodny ze specyfikację IF Battery Charging v1.2 i umożliwia ładowanie urządzeń firmy Apple. EZ-USB HX3 jest pierwszym układem USB 3.0 z funkcją Accessory Charger Adaptor Block (ACA-Dock), która pozwala na ładowanie urządzeń przenośnych obsługujących funkcje hosta USB OTG (On-The-Go). HX3 potrafi współpracować z wieloma produktami i został przetestowany z ponad 400 urządzeniami peryferyjnymi USB, wliczając w to popularne urządzenia PC, dyski twarde i dyski SSD oraz starsze modele.

HX3 pobiera 40 mW w stanie spoczynku i 735 mW ze wszystkimi portami pracującymi w trybie SuperSpeed – jest to o połowę mniej od konkurencyjnych rozwiązań.

Cypress Semiconductor udostępnia próbki układów EZ-USB HX3 w nowej obudowie BGA. Więcej informacji dostępnych jest na stronie.

O autorze