LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Konfigurowalna przetwornica DC/DC firmy Linear Technology o wydajności 8 A i 4 niezależnych wyjściach zasilania

Firma Linear Technology wprowadziła do oferty układ zasilania LTC3371. Jest to rozwiązanie o wysokim stopniu integracji, przeznaczone dla różnego rodzaju systemów wymagających kilku niskonapięciowych źródeł zasilania. Układ LTC3371 zawiera cztery niezależne przetwornice pracujące w zakresie napięć wejściowych od 2,25 do 5,5 V. Dzięki licznym dostępnym konfiguracjom LTC3371 jest bardzo wszechstronnym układem, który może znaleźć zastosowanie w systemach zasilania licznych aplikacjach o charakterze przemysłowym, telekomunikacyjnym i motoryzacyjnym.

LTC3371 dysponuje ośmioma stopniami mocy, każdy o wydajności prądowej 1 A. Stopnie te mogą być ze sobą łączone równolegle, co pozwala uzyskać większą wydajność prądową na wyjściu. W jednym kanale można połączyć do czterech stopni mocy, co oznacza 8 różnych konfiguracji wyjścia (od czterech wyjść o wydajności 2 A do dwóch wyjść 4 A).

Przetwornica wyposażona została w szereg rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo pracy układu. Należą do nich: mechanizm resetowania przy uruchomieniu (power on reset), watchdog, blok monitorowania temperatury układu, ograniczenie prądu płynącego w obie strony, funkcja stopniowego rozruchu eliminująca skoki prądu podczas uruchomienia, a także zabezpieczenie przed zwarciem.

Wybrane cechy układu LTC3371:

  • 8 stopni mocy o wydajności 1 A pracujące jako 2, 3 lub 4 kanały zasilania
  • 8 różnych konfiguracji wyjściowych do wyboru (od 1 do 4 A w każdym kanale)
  • Niezależne napięcia zasilania każdej przetwornicy (od 2,25 V do 5,5 V)
  • Niski pobór prądu przy braku obciążenia: 15 uA podczas wyłączenia wszystkich kanałów, 68 uA przy jednym aktywnym kanale w trybie Burst
  • Programowalna częstotliwość zegara od 1 do 3 MHz (domyślnie 2 MHz) lub synchronizacja za pomocą pętli PLL

Układ LTC3371 jest już dostępny w sprzedaży. Do wyboru są obudowy QFN lub TSSOP. Ceny zaczynają się od 4,15 USD za sztukę przy zamówieniach 1000 sztuk. Więcej informacji można uzyskać na stronie produktu