LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Toshiba wprowadza układy umożliwiające realizację systemów zasilania bezprzewodowego o mocy 10 W

Firma Toshiba Electronics wprowadziła do swojej oferty układy przeznaczone do realizacji systemów zasilania bezprzewodowego o mocy 10 W. Pierwszym z układów jest odbiornik mocy TC667WBG, drugim natomiast nadanik TB6865AFG (Enchanced Version). Rozwiązanie firmy Toshiba przeznaczone jest dla smartfonów, tabletów i innych urządzeń przenośnych zgodnych ze standardem Qi Low Power w wersji 1.1, ustalonym przez Wireless Power Consortium (WPC).

Wraz ze wzrostem zainteresowania bezprzewodowym zasilaniem w urządzeniach przenośnych, takich jak smartfony, tablety i inne akcesoria, rośnie zapotrzebowanie na systemy ładowania o większej mocy, które pozwalają skrócić czas ładowania. Nowe układy TC7765WBG i TB6865AFG pozwalają zwiększyć wydajność zasilania dzięki zmianie napięcia z 5 V na zakres 7-12 V przy natężeniu prądu 1 A.

Integralną częścią nowych układów firmy Toshiba jest blok sterujący zasilaczem, dzięki czemu projektanci systemów nie muszą tworzyć w tym celu własnego oprogramowania. Takie rozwiązanie pozwala producentom łatwo umieścić 10-watowy system zasilania w swoich produktach, tym samym skracając czas ich opracowania i prowadzenia do sprzedaży.

Dystrybucja próbek układów TC7765WBG i TB6865AFG rozpocznie się pod koniec stycznia 2015 r. Rozpoczęcie produkcji masowej jest planowane na czerwiec 2015 roku.

Autor: Toshiba