LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Energooszczędne, precyzyjne wzmacniacze operacyjne od ON Semiconductor

Firma ON Semiconductor dodała do swojej oferty rodzinę energooszczędnych, precyzyjnych wzmacniaczy operacyjnych NCS3xx. Nowe układy zostały zaprojektowane z myślą o zastosowaniu jako wzmacniacze w obwodach wejściowych oraz w systemach zarządzania energią. Potencjalne zastosowania układów obejmują urządzenia AGD, systemy telekomunikacyjne, urządzenia ubieralne i IoT, przyrządy testowe i pomiarowe.

Wzmacniacze NCS3xx cechują się wysoką precyzją przy napięciu stałym. Maksymalne napięcie niezrównoważenia w temperaturze pokojowej wynosi 10 μV, a dryft temperaturowy to 30 nV/°C. Dzięki temu wzmacniacze firmy ON Semiconductor sprawdzą się dobrze przy pomiarach małych prądów i napięć różnicowych jako układy wejściowe czujników. Minimalna zmiana napięcia w funkcji temperatury wraz z bardzo niskim napięciem niezrównoważenia zapewnia wysoką wydajność systemów pracujących w środowisku o zmiennej temperaturze bez potrzeby złożonej kalibracji z użyciem dodatkowych układów.

Modele NCS325 oraz NCS333 pracują w całym zakresie napięć zasilania (rail-to-rail) zarówno po stronie wejścia, jak i wyjścia. Zakres ten to 1,8 – 5,5 V. Pobór prądu układów w stanie spoczynku wynosi odpowiednio 21 i 17 μA przy zasilaniu 3,3 V. Układy pracują w paśmie 350 kHz, a poziom szumów wynosi 1,1 μV w zakresie od 0,1 do 10 Hz (wartość międzyszczytowa).

Model NCS325 mieści się w obudowie TSOP o wymiarach 3 x 1,5 mm z 5. wyprowadzeniami. Cena wynosi 0,35 USD za sztukę przy zamówieniu 3000 sztuk. Układ NCS333 jest dostępny w obudowie SOT23-5 o wymiarach 1,5 x 3 mm lub w obudowie SC70-5 2 x 1,25 mm. Jego cena wynosi 0,5 USD za sztukę przy zamówieniu 3000 sztuk.