Nowy model programatora IQRF

Firma Microrisc wprowadza o nowy model programatora oznaczony symbolem CK-USB-04A, rozwijając portfolio produktów związanych z platformą IQRF.

Urządzenie, które służy przede wszystkim do wgrywania oprogramowania na moduły TR oraz debugowania ich pracy, może też pracować jako brama USB (konwerter USB-SPI i USB-UART) lub prosty host dla modułów. Współpracuje ono ze środowiskiem IQRF IDE i pozwala łączyć się z programowanym modułem za pośrednictwem gniazda kart SIM lub zestawu przewodów wpiętych w dedykowane złączę, ale także bezprzewodowo (RFMGP).

CK-USB-04A to nowa wersja znanego już modelu CK-USB-04, warto więc wskazać różnice między tymi dwoma urządzeniami. Po pierwsze, nowy model programatora pozwala na pracę w kilku trybach USB. Oprócz custom device, dostępnego także w CK-USB-04, są też do wyboru CDC IQRF, CDC SPI i CDC UART. Urządzenia dostarczane są wyposażone w numery PID i VID firmy Microrisc.

Po drugie, ułatwieniem występującym w nowym modelu programatora jest możliwość wgrywania oprogramowania do modułów wbudowanych na stałe w inne systemy (tzw. in-circuit uploading) bez konieczności stosowania adaptera KON-TR-01P, za pośrednictwem nowego, dedykowanego złącza. Na piny tego złącza jest też wyprowadzone napięcie wyjściowe, z opcjonalną możliwością ograniczenia prądu. Ostatnią różnicą jest wykonanie uchwytu na karty SIM, jest on w nowym modelu plastikowy, dzięki czemu obsługuje także moduły SMT. Producent wskazuje też, że nowy programator w odróżnieniu od modelu CK-USB04 nie obsługuje modułu TR-53B, za to obsługuje TR-56D, jednak wszystkie moduły są obsługiwane w trybie RFMGP, więc trudno tu mówić o istotnych różnicach

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie platformy IQRF.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

O autorze