Generator kodu MPLAB Code Configurator – teraz również dla 16-bitowych mikrokontrolerów PIC

Firma Microchip Technology rozszerzyła funkcjonalność wtyczki MPLAB Code Configurator. Do tej pory narzędzie to umożliwiało generowanie kodu źródłowego tylko dla 8-bitowych mikrokontrolerów PIC. Od teraz MPLAB Code Configurator dostępny jest również dla modeli 16-bitowych z tej rodziny.

MPLAB Code Configurator to dostępna bezpałtnie i prosta w obsłudze wtyczka dla zintegrowanego środowiska programistycznego (IDE) MPLAB X. Narzędzie to pozwala za pomocą graficznego interfejsu użytkownika wygenerować kod źródłowy, który steruje peryferiami mikrokontrolera. Intuicyjny w obsłudze interfejs upraszcza i skraca tworzenie aplikacji. Dzięki temu projektanci wykorzystujący 8- i 16-bitowe mikrokontrolery PIC mogą szybciej wprowadzić swoje produkty na rynek. Uzyskany kod jest niezawodny i zoptymalizowany pod kątem wykorzystania dostępnych zasobów procesora i pamięci.

Wtyczka MPLAB Code Configurator jest już dostępna. Obecnie obsługuje ona ponad 50 16-bitowych mikrokontrolerów PIC. Wtyczka ta obsługuje również ponad 140 modeli 8-bitowych mikrokontrolerów PIC.

O autorze