LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Niedroga płytka z mikroprocesorem Renesas RZ/A1H (Cortex-A9)

Firma Vekatech przygotowała płytkę uruchomieniową VK-RZ/A1H z mikroprocesorem RZ/A1H firmy Renesas Electronics.

Mikroprocesory RZ/A1H oparte są na rdzeniu ARM Cortex-A9, który może pracować z częstotliwością maksymalną 400 MHz. Układy w zależności od modelu wyposażone są we wbudowaną pamięć SRAM o pojemności od 3 do 10 MB. Mikroprocesory dysponują licznymi interfejsami komunikacyjnymi (w tym np. USB, Ethernet, CAN, LIN), kontrolerem graficznym oraz wejściami i wyjściami wideo pozwalającymi na podłączenie kamery i wyświetlacza. Dzięki takim zintegrowanym zasobom układy RZ/A1 H są rozwiązaniem idealnym dla różnego typu systemów typu HMI (Human Machine Interface), w tym również o charakterze motoryzacyjnym.

Sercem płytki jest mikroprocesor z rodziny RZ/A1H, konkretnie model R7S721000VCBG#YJ0 z 10 MB pamięci SRAM, zamknięty w obudowie BGA. Mikroprocesor połączony jest z zewnętrznymi układami pamięci: 2×32 MB SDRAM i 2×8 MB QSPI-Flash. Inne podzespoły płytki to między innymi gniazdo na kartę micro SD, dwa gniazda USB, kontroler i gniazdo Ethernet, układ komunikacji CAN, gniazdo JTAG (do debugowania mikroprocesora) oraz otwory do montażu dodatkowych złącz rozszerzeniowych. Dodatkowo na płytce znajduje się mikrokontroler RL78/G1C, który pełni funkcję mostu UART-USB.

Dla płytki VK-RZ/A1H dostępny jest pakiet oprogramowania: U-Boot, Linux-GCC, FreeRTOS i CycloneTCP (oba skompilowane dla środowiska programistycznego firmy IAR Systems).

Za dystrybucję VK-RZ/A1H odpowiada firma Rutronik. Koszt płytki to 49.99 Euro. Zamówienia można składać tutaj.