Konkurs projektowy firmy Xilinx

Firma Xilinx organizuje akademicki konkurs Open Hardware 2015. Jego celem jest zaprojektowanie rozwiązania w jednej z trzech kategorii: systemy wbudowane, synteza wysokopoziomowa lub FPGA. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 1000 dolarów.

Projekty z kategorii systemów wbudowanych realizować należy z użyciem układów SOC z rodziny Zynq, polecane do tego zestawy deweloperskie to Zybo oraz Zedboard. Projekty z kategorii syntezy wysokopoziomowej (HLS) mogą być wykonywane z użyciem dowolnego układu obsługiwanego przez środowisko Vivado HLS, natomiast projekty FPGA – z użyciem każdego układu obsługiwanego przez zestaw narzędzi projektowych Vivado. W ostatniej kategorii polecanymi platformami są płytka Nexys 4 z układem Artix 100T oraz Basys 3, oparta o Artix 35T.

W ocenie projektu brane będą pod uwagę z taką samą wagą: innowacyjność, złożoność, prawidłowa implementacja, dokumentacja oraz możliwość jego dalszego wykorzystania. Dla każdej z trzech kategorii przewidziana jest osobna nagroda pieniężna.

Udział w konkursie wymaga rejestracji, a ta zamykana jest 28 lutego. Do zmagań stanąć mogą studenci studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia kierunków ścisłych i inżynierskich, którzy mają planowo zakończyć naukę po 1 stycznia 2015. Projekty można składać do 30 czerwca bieżącego roku. W Open Hardware 2015 Design Contest udział można brać indywidualnie lub w zespołach do pięciu osób i koniecznie trzeba pracować pod nadzorem członka kadry uniwersyteckiej.

Konkurs jest częścią programu Xilinx University Program i jest przeprowadzany przy partnerskim udziale firm: Europractice Software Service (STFC), CNFM oraz Digilent.

O autorze