Detect it! – zestaw ewaluacyjno-demonstracyjny dla systemów detekcji

Firma Renesas Electronics rozszerzyła swoją ofertę zestawów ewaluacyjno-demonstracyjnych Solution Kits. Najnowszy produkt o nazwie Detect it! to sprzętowo-programistyczna platforma ułatwiająca tworzenie systemów detekcji.

Zestaw Detect it! składa się z czterech płytek. Każda z nich jest kompletnym rozwiązaniem dla innego rodzaju systemu detekcji: dymu, ruchu, zbicia szyby oraz czadu (tlenku węgla). Detektor dymu działa w oparciu o rejestrowanie i analizowanie wiązki podczerwieni w dedykowanej komorze. Detekcja ruchu realizowania jest przy użyciu rozwiązania o nazwie PIR (Passive Infrared Sensor). Wybicie szyby wykrywane jest poprzez rozpoznawanie przy pomocy mikrofonu dźwięku tłuczonego szkła. Detektor czadu to z kolei przede wszystkim czujnik chemiczny czuły na tlenek węgla.

W każdym z wymienionych systemów użyto mikrokontrolera RL78/I1D. Jest to niedawno zaprezentowany przez firmę Renesas Electronics układ dedykowany dla różnego rodzaju aplikacji czujnikowych. Mikrokontroler ten wyposażony jest w zestaw peryferiów analogowych (wzmacniacze, komparatory, przetwornik A/C), które pozwalają na kondycjonowanie i rejestrowanie sygnałów z czujników. Szerzej o grupie mikrokontrolerów RL78/I1D pisaliśmy tutaj.

Zestaw Detect it! jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka. W celu uruchomienia danego detektora wystarczy wybrać odpowiednią płytkę i włączyć jej zasilanie (bateria).

Detect it! to nie tylko platforma sprzętowa i dedykowana jej dokumentacja (pliki Gerber, schematy). Wraz z płytkami dostarczany jest zestaw programów demonstracyjnych w postaci kodu źródłowego, który można edytować i kompilować, a następnie wgrywać do pamięci mikrokontrolera korzystając ze środowiska programistycznego IAR Embedded Workbench.

Zestaw Detect it! będzie dostępny w sprzedaży od marca 2015 r. Produkt ten może zostać zakupiony od firmy Renesas Electronics lub od jej partnerów dystrybucyjnych.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Kontakt do przedstawiciela Renesas Electronics w Polsce: Maciej.Michna@renesas.com

O autorze