RS Components prezentuje szeroką ofertę produktów i usług na targach Automaticon 2015

Firma RS Components ponownie weźmie udział w targach Automaticon 2015 w Warszawie. Na stoisku C-8 w hali nr 1 specjaliści z RS Components będą udzielać informacji na temat nowości produktowych dostępnych na stronie pl.rs-online.com oraz przedstawią nową wersję DesignSpark Mechanical 2.0 — w pełni funkcjonalnego, dostępnego za darmo narzędzia do modelowania i projektowania 3D. Firma zaprezentuje również swoją ofertę z zakresu druku 3D.

Centralne miejsce wśród prezentowanych produktów zajmie najnowsza wersja oprogramowania DesignSpark Mechanical. Wersja 2.0 oferuje kilka nowych istotnych funkcji, które dodano biorąc pod uwagę opinie licznej społeczności użytkowników DesignSpark Mechanical, aby zapewnić lepsze korzystanie z programu. Nowy, uproszczony interfejs użytkownika obejmuje wbudowane teksty pomocy i samouczki, przykładowe projekty oraz bardziej widoczną i łatwiejszą w użyciu funkcję wyceny list materiałowych (BOM). Narzędzie to zapewnia także dostęp do nowego katalogu modeli 3D, umożliwiając ich natychmiastowe dodanie do projektu. Ponadto z narzędziem zintegrowano usługę druku 3D „quick parts”, dostępną w ofercie RS dzięki współpracy z partnerem — 3D Systems.

Na targach RS przedstawi ofertę z zakresu druku 3D, obejmującą najnowsze produkty z tej kategorii. Prezentacje pomogą zrozumieć, w jaki sposób korzystać z urządzeń, aby szybko drukować modele koncepcyjne lub prototypy. Dostępność darmowych narzędzi do projektowania 3D i możliwość szybkiego tworzenia prototypów, np. z wykorzystaniem drukarek 3D, zapewniają zupełnie nowe możliwości w zakresie projektowania. Projektowanie staje się ogólnie dostępne i bardziej innowacyjne, a czas od koncepcji do gotowego produktu jest coraz krótszy.

Odwiedzający stoisko RS Components, światowego dystrybutora podzespołów dla inżynierów, będą mogli zapoznać się z szerokim asortymentem obejmującym produkty znanych światowych marek, takich jak Phoenix Contact, Schneider Electric, SMC, Siemens, ABB czy Fluke.

Robert Dudzik, Country Manager na Europę Wschodnią, ma duże oczekiwania w związku z targami: „Polska to dla nas ważny rynek. Targi Automaticon to forum, na którym możemy bezpośrednio dotrzeć do inżynierów, którzy coraz częściej korzystają z naszych bezpłatnych narzędzi online. Jest to również doskonała okazja, aby zaprezentować RS Components jako kompleksowe źródło zaopatrzenia w produkty z zakresu automatyki, sterowania i wielu pokrewnych dziedzin.”

O autorze