Najmniejsze 32-bitowe mikrokontrolery SAM D10 i SAM D11 od Atmela

Nowe mikrokontrolery z rdzeniem Cortex-M0+ uzupełniają rodzinę SAM D o produkty o pamięci już od 8 kB Flash, 4 kB SRAM i 14-pinowych obudowach. Dzięki temu oferta Atmela zawiera pełen zakres rozwiązań do aplikacji, gdzie potrzebny jest niewielki i tani mikrokontroler.

Zastosowanie

Nowe układy cechuje minimalny koszt dodatkowych elementów potrzebnych do prawidłowej pracy. W przypadku wszystkich obudów (14-,20- i 24-pin) układ potrzebuje tylko dwóch wyprowadzeń do zasilania mikrokontrolera. Nawet pin RESET może być skonfigurowany tak, aby pracował jako standardowy GPIO. Układy z Full Speed USB nie wymagają zewnętrznego kwarcu. Dodatkowo układy wyposażone zostały w peryferium Event System, przetwornik A/C i moduł DMA (Direct Memory Access).

Producent zapewnia o kompatybilności kodu oraz pinowej wszystkich podrodzin opartych o rdzeń Cortex-M0+. Oczywiście układy wyposażone są także w moduł PTC (Peripheral Touch Controller), czyli moduł odpowiedzialny za obsługę klawiatur pojemnościowych.

Dostępność

Podrodziny SAMD20, SAMD21 są w masowej produkcji, z kolei SAMD10 oraz SAMD11 będą dostępne w ilościach hurtowych od maja. Wszystkie ułady wspierane są przez Atmel Studio 6.2. Aby ułatwić rozpoczęcie prac Atmel oferuje dwa zestawy: SAM D11 Xplained Pro oraz SAM D10 Xplained Mini.

Więcej szczegółów e-mail: atmel@jm.pl

O autorze