LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
SoM / SBC

Raspberry Pi 2 Model B już w ofercie RS Components

Firma RS Components wprowadziła do sprzedaży nowej generacji płytkę wielkości karty kredytowej — Raspberry Pi 2 od Fundacji Raspberry Pi. Można ją zamówić już dziś na pl.rs-online.com.

Nowa płytka Raspberry Pi 2 Model B oferuje większe możliwości dzięki szybszemu procesorowi i dwa razy większej pamięci (1 GB). To produkt przeznaczony przede wszystkim dla  firm i dydaktyków, który stanowi kontynuację płytki Raspberry Pi pierwszej generacji.

W Raspberry Pi 2 zastosowano moduł procesora Broadcom BCM2836 wyposażony w zaawansowany procesor czterordzeniowy ARM Cortex-A7 pracujący z częstotliwością 800 MHz. Procesor ten sprawia, że model Raspberry Pi 2 jest ponad sześć razy bardziej wydajny niż Raspberry Pi Model B+ pierwszej generacji. Układ płytki, podsystem obsługi multimediów i urządzenia peryferyjne są w pełni zgodne z modelem B+ Raspberry Pi, włączając w to również 40-stykowe złącze GPIO (wejście/wyjście ogólnego przeznaczenia — General Purpose Input Output), cztery porty USB i wydajny zasilacz impulsowy.

Na zwiększonej mocy obliczeniowej i dodatkowej pamięci modelu Raspberry Pi 2 skorzystają hobbyści, pasjonaci i projektanci-amatorzy. Umożliwi im ona tworzenie bardziej zaawansowanych i szybszych aplikacji. Dla producentów OEM istotna będzie nie tylko moc obliczeniowa nowej płytki, ale również jej niezawodność i trwałość. Możliwości nowej płytki docenią z pewnością także osoby szkolące programistów.

Nowa platforma Raspberry Pi 2 jest produkowana wyłącznie w Wielkiej Brytanii, w ramach licencji udzielonej dystrybutorowi.

Platformę Raspberry Pi 2 można zamówić za pośrednictwem strony internetowej RS: pl.rs-online.com.

 

Autor: RS Components