LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Mikrokontrolery z rdzeniem Cortex-M4 firmy Toshiba dla systemów sterowania silnikiem prądu stałego

 

Firma Toshiba rozszerzyła rodzinę mikrokontrolerów TX04 z rdzeniem ARM Cortex-M4 o dwa modele. Układy oznaczone symbolami TMPM470FDFG oraz TMPM475FDFG zostały zaprojektowane z myślą o fabrycznych systemach automatyki, zastosowaniach przemysłowych oraz sprzętach AGD, takich jak pralki, lodówki czy klimatyzacja.

Układy TMPM470FDFG oraz TMPM475FDFG mogą pracować z częstotliwością do 120 MHz. Oba mikrokontrolery wyposażone są w dwa konfigurowalne kontrolery silnika, dwa 12-bitowe przetworniki A/C oraz dwie jednostki Vector Engine (VE) wykonujące operacje wektorowe. Dzięki temu każdy z mikrokontrolerów stanowi jednoukładowe rozwiązanie, które może jednocześnie sterować dwoma bezszczotkowymi silnikami prądu stałego.

Model TMPM475FDFG dysponuje ponadto kontrolerem interfejsu CAN. Jest on przydatny w fabrycznych systemach automatyki, a także w urządzeniach domowych i systemach przemysłowych.

Mikrokontrolery pracują w zakresie napięć zasilania od 4,5 do 5,5 V i są wyposażone w 512 kB pamięci Flash i 34 kB pamięci SRAM. Oba układy mieszczą się w obudowach LQFP100 o wymiarach 14 x 14 x 0,5 mm.

próbki nowych modeli TMPM470FDFG oraz TMPM475FDFG są już dostępne. Rozpoczęcie produkcji masowej układów jest planowane na 3. kwartał 2015 roku.

Autor: Toshiba