LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Oscyloskopy MSO4000 firmy Rigol – wysoka jakość za rozsądną cenę

Seria MSO4000 składa się z 8 oscyloskopów, różniących się liczbą kanałów, częstotliwością próbkowania oraz ceną.

Rigol to chińska firma, która od ponad ćwierć wieku dostarcza oscyloskopy, a także inne elektroniczne urządzenia laboratoryjne. Seria MSO4000 to wysokiej jakości oscyloskopy przeznaczone dla profesjonalistów. Dzięki dostępności aż 8 różnych modeli w serii, klient może dokładnie dobrać oscyloskop do swoich wymagań.

Pasmo badanych sygnałów może wynosić od 100 MHz do 500 MHz. Częstotliwość próbkowania wynosi 4 GSa/s (gigasampli na sekundę)  dla sygnałów analogowych i 1 GSa/s dla cyfrowych. Oscyloskopy dostępne są w wersji z dwoma lub z czterema kanałami analogowymi, co wiążę się także z dostępnością dwóch lub czterech sond pomiarowych. Zawsze dołączana jest też sonda analizatora sygnałów logicznych o 16 wejściach – po jednym na każdy dostępny sygnał cyfrowy. Czułość oscyloskopu wynosi do 1mV na podziałkę.

Pamięć oscyloskopu pozwala na zapisanie do 140 milionów punktów pomiarowych sygnału analogowego i 28 milionów punktów pomiarowych sygnału cyfrowego. Szybkość odświeżania kiedy korzystamy tylko z kanału analogowego może wynieść nawet 110.000 przebiegów na sekundę. Można też zapisać 200.000 przebiegów w celu późniejszego ich przejrzenia, co w połączeniu z funkcją WaveFinder pozwala na przeszukiwanie przebiegu i jego ponowne odtwarzanie.

Funkcja Deeper Memory z kolei pozwala na jednoczesne wyświetlanie całości przebiegu i jego wycinka. Dostępne są też typowe funkcje matematyczne od dodawania/odejmowania sygnałów po transformaty Fouriera, a także możliwość dekodowania sygnału cyfrowego przesyłanego powszechnymi protokołami (UART, I2C, SPI, CAN).

Zaawansowane opcje wyzwalania pomiaru pozwalają nie tylko oczekiwać na zbocza, ale także wykrywać pulsy i odrzucać nieodpowiednie częstotliwości. Istnieje też możliwość wykrywania zaistnienia odpowiednich sytuacji w obserwowanych protokołach cyfrowych (np. sekwencji startowej w I2C czy początku lub końca ramki CAN).

Szczegółowe informacje, także o dodatkowych akcesoriach, można znaleźć na oficjalnej stronie producenta.

Dystrybutorem produktów Rigol w Polsce jest firma NDN, ul. Janowskiego 15, 02-784 Warszawa, http://www.ndn.com.pl.

Autor: NDN