LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe modele procesorów aplikacyjnych Toshiba ApP Lite dla urządzeń ubieralnych

Firma Toshiba zaprezentowała najnowsze modele z serii procesorów aplikacyjnych ApP Lite TZ1000 przeznaczonej dla internetu przedmiotów (IoT –  Internet of Things). Procesory oznaczone symbolami TZ1011MBG oraz TZ1031MBG zostały zaprojektowane z myślą o szybko rozwijającym się rynku urządzeń ubieralnych takich jak monitory aktywności fizycznej, inteligentne zegarki, opaski i okulary.

Nowe procesory stanowią rozwinięcie konstrukcji wprowadzonej przez Toshibę w ubiegłym roku: TZ1001MBG oraz TZ1021MBG. Zawierają one czujniki, rdzeń ARM Cortex-M4F, 8 Mb pamięci Flash i interfejs komunikacji Bluetooth Low Energy (BLE),a także trójosiowy akcelerometr w jednej obudowie. Najnowszy model TZ1031MBG został dodatkowo wyposażony w trójosiowy żyroskop, a TZ1011MBG w żyroskop i trójosiowy magnetometr.

Nowe procesory zostały zaprojektowane w myślą o niskim poborze energii wymaganym w urządzeniach ubieralnych, aby mogły one pracować przez długi czas na zasilaniu z baterii. Wydajny rdzeń ARM Cortex-M4F z jednostką DSP i jednostką zmiennoprzecinkową (FPU) pozwala przetwarzać dane z wielu czujników – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Układy mają zintegrowany 24-bitowy przetwornik A/C typu delta-sigma, który pozwala na pomiar słabych sygnałów biomedycznych, takich jak puls i aktywność serca. Procesory zawierają ponadto kontroler BLE i układ radiowy, który umożliwia transmisję surowych lub przetworzonych danych do zewnętrznych urządzeń, takich jak smartfony i tablety.

Dodatkowo dla serii TZ1000 Toshiba opracowała algorytmy użyteczne podczas pomiarów słabych sygnałów biomedycznych, takich jak puls i EKG. Dostępne są również zestawy ewaluacyjne, które pomogą projektantom wykorzystać procesory i szybciej wprowadzić produkty na rynek.

Procesory ApP Lite TZ1031MBG oraz TZ1011MBG dostępne są w postaci próbek. Rozpoczęcie masowej produkcji układów jest planowane odpowiednio na maj i czerwiec.

Autor: Toshiba