Zestaw projektowy dla dotykowych interfejsów użytkownika od firmy Renesas Electronics

 

Firma Renesas Electronics rozszerzyła swoją ofertę narzędzi projektowych o zestaw RX113 Capacitive Touch Evaluation Kit pozwalający tworzyć dotykowe interfejsy użytkownika. Zestaw składa się z czterech płytek: jednej z mikrokontrolerem RX113 oraz trzech z elementami dotykowymi (przyciskami, klawiaturą, suwakiem itp.).

32-bitowe mikrokontrolery RX113 (pisaliśmy o nich tutaj) są rozwiązaniem dedykowanym dla systemów dotykowych. Wyróżnikiem układów jest zintegrowany kontroler czujników pojemnościowych. Blok ten (CTSU – Capacitive Touch Sensing Unit) dysponuje 12 kanałami pomiarowymi. Zastosowane metody pomiarowe (zarówno self-capacitance jak i mutual- capacitance) oraz wysoka czułość pozwalają na poprawne wykrycie dotyku nawet w sytuacji gdy użytkownik używa rękawic (np.  w systemach przemysłowych), jak również w warunkach gdy na panelu obecna jest woda (np. w urządzeniach gospodarstwa domowego takich jak zmywarki czy sterowniki wanny).

Zestaw RX113 Capacitive Touch Evaluation Kit to nie tylko platforma sprzętowa, ale również oprogramowanie. Firma Renesas Electronics udostępnia przykładowe aplikacje dla każdej z płytek. Ponadto dostępny jest program komputerowy Workbench6 pozwalający na szybkie rozpoczęcie pracy z zestawem.

Zestaw RX113 Capacitive Touch Evaluation Kit ma trafić do sprzedaży z końcem maja 2015 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy Renesas Electronics.

Kontakt do przedstawiciela Renesas Electronics w Polsce: Maciej.Michna@renesas.com

O autorze