[SZKOLENIE] Programowanie sterowników urządzeń w jądrze Linux

Firma szkoleniowa prowadzona przez Marcina Bisa (autora książki „Linux w systemach embedded„) zaprasza do udziału w praktycznym szkoleniu (warsztaty!) poświęconemu programowaniu sterowników urządzeń w jądrze Linux. Warsztaty odbędą się w Warszawie w dniach 25-28 maja 2015 r. Tematy poruszane podczas szkolenia to:

  • organizacja kodu jądra,
  • model urządzeń,
  • komunikacja ze sprzętem i procesami przestrzeni użytkownika,
  • rejestracja i obsługa przerwań, a także 
  • frameworki w jądrze Linux.

Warsztaty odbędą się na komputerach SBC i.MX6 Wandboard Solo. W ramach ceny kursu (2850 PLN netto) każdy uczestnik szkoelnia otrzyma taki komputer na własność. Szczegóły są dostępne pod adresem: http://bis-linux.com/pl/kernel_development

Uwaga! Wydawnictwo BTC przygotowało specjalną ofertę dla fanów Linuksa – książkę „Linux w systemach embedded” można teraz kupić z 30% upustem!

Promocja obowiązuje w sklepie KAMAMI.pl (>> link), należy podać kod promocyjny: JZ5P59UU.

 Autor o książce:

„W każdym systemie wbudowanym ważną rolę odgrywa system operacyjny. Książka odpowiada na pytanie, jak do tego celu zaprząc system Linuks, pomaga doprowadzić system do stanu, w którym będzie mógł podjąć pracę i wykonywać założone funkcje.Czytelnik znajdzie w niej wprowadzenie do Linuksa i rady, jak dobrać odpowiednie jądro systemu; zrozumie zasady działania jądra, jego skonfigurowania i kompilowania, i dowie się, jakich narzędzi do tego użyć. Pozna zagadnienia dotyczące debugowania i śledzenia pracy jądra i aplikacji.
Poruszane zagadnienia są ilustrowane licznymi przykładami. Dzięki nim łatwiejszy będzie wybór odpowiedniej dystrybucji Linuksa, kompilacja i konfiguracja systemu, podłączenie bibliotek, sterowanie dźwiękiem i multimediami, zapewnienie współdziałania z sieciami bezprzewodowymi i związanym z tym szyfrowaniem. Podręcznik, będący kompendium teoretycznej i praktycznej wiedzy o systemach wbudowanych, powinien zainteresować projektantów tego typu systemów. „

 

O autorze