LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowa, profesjonalna drukarka 3D od RS Components – szybkie prototypowanie w bardzo przystępnej cenie

Firma RS Components (RS) wprowadziła do swojej oferty pierwszą drukarkę 3D marki RS, która spełnia wszystkie wymogi w zakresie profesjonalnej jakości i oferuje wyjątkową wydajność druku, a także niską cenę 3.285 zł, która jest o 30 procent niższa od ceny innych drukarek 3D tej samej klasy.

Stworzona z myślą o szerokiej grupie użytkowników, w tym inżynierów elektroników i mechaników zajmujących się projektowaniem, prototypowaniem, badaniami i rozwojem, a także entuzjastów i studentów, nowa drukarka RS IdeaWerk 3D poszerza gamę urządzeń do szybkiego prototypowania w ofercie RS. Warto wspomnieć, że asortyment RS obejmuje również inne atrakcyjne cenowo drukarki 3D firm takich jak 3D Systems, MakerBot, Ultimaker, BEEVERYCREATIVE i RepRapPro.

Nowa drukarka RS IdeaWerk wykorzystuje bardzo popularną technologię FDM (Fused Deposition Modelling) i posiada wysokie parametry – może drukować obiekty wielkości do 150 x 150 x 140 mm, minimalna grubość warstwy wynosi 0,18 mm. Jednogłowicowy system jest przystosowany do materiałów z włókna PLA o średnicy 1,75 mm w wielu różnych kolorach (również dostępne w RS).

Wykorzystanie przyjaznego dla środowiska materiału PLA oznacza eliminację toksyczności, zanieczyszczeń chemicznych i nieprzyjemnych zapachów oraz dzięki niskiemu poziomowi emitowanego hałasu drukarka doskonale nadaje się do stosowania zarówno w domu, jak i w miejscu pracy.

Drukarka RS IdeaWerk została zaprojektowana do najbardziej skomplikowanych zadań i charakteryzuje się wytrzymałą oraz solidną konstrukcją. Jest także łatwa w montażu i obsłudze oraz wystarczająco lekka, żeby móc ją przenosić. Urządzenie ma wymiary 211 (dł.) x 403 (szer.) x 298 (wys.) mm i waży zaledwie 7,5 kg.

IdeaWerk 3D marki RS jest bardzo łatwa w obsłudze i można ja używać w trybie online i offline tzn. podłączoną do komputera ale również  bez niego, przy łączności za pomocą karty SD lub złącza USB. Drukarka jest zgodna z systemem operacyjnym Mac i Windows, w tym XP, Vista, 7 i 8/8.1, bez konieczności użycia dodatkowego oprogramowania lub akcesoriów.

Autor: RS Components