[PRZEGLĄD] Narzędzia, zestawy startowe i ewaluacyjne dla 32-bitowców

Zamiast AVR?

Sklep KAMAMI.pl ma w swojej ofercie także kilka typów zestawów z serii Xplain firmy Atmel, które są wyposażane także w 32-bitowe mikrokontrolery z rdzeniami Cortex-M (m.in. ATSAM4E-XPRO z mikrokontrolerem wyposażonym w rdzeń Cortex-M4 – fotografia 9, ATSAMD20-XPRO z mikrokontrolerem wyposażonym w rdzeń Cortex-M0+ – fotografia 10) oraz AT32 (m.in. AT32UC3L0-XPLD, AT32UC3A3-XPLDfotografia 11).

 

Fot. 9. Zestaw ATSAM4E-XPRO firmy Atmel z mikrokontrolerem wyposażonym w rdzeń Cortex-M4

 

Fot. 10. Zestaw ATSAMD20-XPRO z mikrokontrolerem wyposażonym w rdzeń Cortex-M0

 

 

Fot. 11. Alternatywa dla rozwiązań corteksowych: zestaw AT32UC3A3-XPLD z mikrokontrolerem AVR32

 

Seria Xplain charakteryzuje się wyposażeniem pokładowym ograniczonym do minimum, użytkownik może je dość swobodnie poszerzyć za pomocą ekspanderów funkcjonalnych, dołączanych do złącz gold-pin ulokowanych na krawędziach płytek. Prezentowane zestawy Xplain XPLD nie zostały wyposażone przez producenta we wbudowany programator-debugger, do obsługi mikrokontrolerów można użyć interefsjów JTAGICEmkII lub AVR ONE. Zestawy Xplain PRO mają wbudowany programator-debugger o nazwie Atmel Embedded Debugger (EDBG), który jest natywnie obsługiwany przez środowisko Atmel Studio.

 

Chcesz być oryginalny?

Konstruktorzy lubiący niszowe rozwiązania mogą sięgnąć po oferowane przez KAMAMI.pl alternatywne – w stosunku do wcześniej opisanych – zestawy startowe, które umożliwią poznanie cech, możliwości i wyposażenia „niszowych” mikrokontrolerów 32-bitowych. Co interesujące, są to zestawy także wyposażane w mikrokontrolery z rdzeniami ARM Cortex-M:

 

Fot. 12. Oryginalne opracowanie KAMAMI.pl – zestaw ADuCino360 z mikrokontrolerem Analog Devices ADuCM360 z Cortex-M3

 

  • zestaw ADuCino360 (fotografia 12), który powstał w laboratorium firmy i jest produkowany przez KAMAMI.pl. W zestawie zastosowano mikrokontroler ADuCM360 firmy Analog Devices (Cortex-M3), który konstrukcyjnie został zoptymalizowany dla aplikacji pomiarowych i niskomocowych systemów akwizycji danych,

 

Fot. 13. Wygląd zestawu CY8CKIT-042 PSoC 4 Pioneer Kit firmy Cypress

 

  • zestawy CY8CKIT-040 PSoC oraz CY8CKIT-042 PSoC 4 Pioneer Kit – fotografia 13, które wyposażono w niezwykle elastyczne mikrokontrolery z rodzin PSoC4 i PSoC5 firmy Cypress, charakteryzujące się możliwością konfiguracji wbudowanych zasobów sprzętowych, co umożliwia dostosowania funkcjonalności sprzętowej mikrokontrolerów do wymogów aplikacji.

O autorze