LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Narzędzia rozwojowe dla procesorów Toshiba TZ1000 ApP Lite dedykowanych dla urządzeń IoT i noszonych przy ciele

Toshiba Electronics Europe przygotowała narzędzia: sprzętowe HDK (Hardware Development Kit) i programowe SDK (Software Development Kit), które razem tworzą platformę rozwojową dla serii procesorów aplikacyjnych TZ1000 ApP Lite. Seria układów TZ1000 jest przeznaczona do urządzeń IoT oraz noszonych przy ciele i umożliwia przykładowo monitorowanie poziomu aktywności fizycznej człowieka oraz kontrolę pulsu.

TZ1000 to układy integrujące czujnik, procesor, pamięć Flash oraz kontroler Bluetooth Low Energy. Seria ta została opracowana jako jednoukładowe rozwiązanie, które może mierzyć, przetwarzać, zapisywać i przesyłać dane wymagane w urządzeniach IoT i noszonych przy ciele.

Narzędzia sprzętowe HDK obejmują zestaw z procesorem TZ1001MBG i płytkę z czujnikiem biometrycznym, mierzącym puls i czynność elektryczną serca. Narzędzia programistyczne SDK obejmują oprogramowanie sterujące, które kontroluje każdy komponent zawarty w TZ1001MBG, oprogramowanie do pomiaru aktywności i pulsu oraz oprogramowanie aplikacyjne do kontroli całego systemu.

Platforma jest obsługiwana przez popularne środowiska programistyczne, m.in. Keil MDK-ARM oraz IAR Embedded Workbench dla ARM.

Zestawy pozwolą użytkownikom na ocenę i rozwój oprogramowania w środowisku zbliżonym do ostatecznych produktów, a także na optymalizację użycia procesora w szczególnych zastosowaniach. Środowisko rozwojowe przyczyni się do ograniczenia czasu projektowania oraz skrócenia czasu potrzebnego na wprowadzenie produktu na rynek.

Więcej informacji o procesorach TZ1000 oraz narzędziach HDK i SDK można znaleźć tutaj.

Autor: Toshiba