System-on-module z dwurdzeniowym procesorem Fresscale 1Ghz

Izraelska firma Variscite ma kolejną propozycję dla osób poszukujących silnie zintegrowanego systemu osadzonego za rozsądną cenę – układ VAR-SOM-DUAL.

Najważniejszym punktem tego systemu jest dwurdzeniowy procesor Freescale i.MX6 oparty o architekturę ARM Cortex-A9, o częstotliwości taktowania każdego rdzenia 1000 MHz. Ten wydajny układ liczący umieszczony został na płytce drukowanej o rozmiarach zaledwie  33 x 68 mm w otoczeniu innych układów elektronicznych niezbędnych do prawidłowej pracy komputera.

Na pokładzie VAR-SOM-DUAL użytkownik znajdzie aż trzy typy pamięci: 1 GB RAM DDR3, 512 MB pamięci flash NAND i zintegrowaną pamięć eMMC o pojemności 64 GB. Wbudowany jest także nowoczesny moduł WiFi obsługujący standardy a/b/g/n oraz moduł Bluetooth 4.0 (Low Energy). Do komunikacji przewodowej przewidziane są: układ do obsługi protokołu Ethernet, USB 2.0, złącze PCIe, wyjście i wejście sygnału audio, wejście do przetwarzania obrazu z kamery MIPI CSI, oraz układy obsługujące wiele standardowych protokołów komunikacyjnych, takich jak CAN, UART, I2C i SPI. Możliwy jest także przesył i kodowanie lub dekodowanie obrazu video w jakości 1080p. Warto pamiętać, że cała komunikacja przewodowa prowadzona jest za pośrednictwem 200-pinowego złącza krawędziowego SO-DIMM.

Jak większość układów typu system-on-module, VAR-SOM-DUAL przeznaczony jest głównie do zastosowań w przemyśle. W związku z tym producent zapewnia poprawną pracę w temperaturze od -40 do 85 oC.

Dystrybutorem produktów Variscite w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

 

O autorze