RS Components oferuje rozwiązania komunikacji NFC firmy Panasonic

Firma RS Components (RS) ułatwia projektowanie i dostęp do aplikacji korzystających z technologii komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) dzięki uzupełnieniu oferty o platformę Panasonic NFC, która jest zestawem uniwersalnych układów NFC oraz prostych w użyciu narzędzi rozwojowych.
Układy NFC ułatwiają projektowanie etykiet poprzez połączenie obwodów RF, przekształcających sygnały i hosta-interfejsu oraz 4 kb pamięci nieulotnej FeRAM w ramach kompaktowego pakietu przeznaczonego do montażu powierzchniowego. Urządzenie łączy się bezpośrednio z zewnętrzną anteną oraz obsługuje tryby komunikacji RF, szeregowej i tunelowej, aby zarządzać przesyłem danych pomiędzy hostem, czytnikiem i etykietą.
Narzędzia rozwojowe, które teraz są dostępne również od firmy RS, obejmują gamę płytek NFC zawierających układ, antenę i złącze hosta. Z kolei zestawy ewaluacyjne obejmują płytkę NFC i uniwersalną płytkę mikrokontrolera. Niezależnie od rodzaju wybranej opcji inżynierowie mają szansę ożywić swoje pomysły oparte na wykorzystaniu technologii bezprzewodowych, aby szybko skonfigurować prototyp i rozpocząć testowanie aplikacji, używając do tego celu przenośnego telefonu wyposażonego w technologię NFC lub odpowiedniego czytnika/nagrywarki. Wbudowane etykiety NFC zaprojektowane z wykorzystaniem tych narzędzi pozwalają na innowacyjne sposoby komunikacji za pomocą inteligentnych plakatów, urządzeń domowych, urządzeń przenośnych lub sprzętu biurowego, np. drukarek. Technologia NFC ułatwia również parowanie urządzeń Bluetooth® lub Wi-Fi®.
Obecnie firma RS ma w asortymencie 4 rodzaje układów etykiet NFC. Układ MN63Y1210 przeznaczony jest do komunikacji NFC Forum typu 3, natomiast układy MN63Y1208, MN63Y1212 i MN63Y1213 obsługują komunikację typu 3/typu 4. Interfejsy RF są zgodne z normami JIS X 6319-4 (FeliCa) i ISO/IEC 14443 13,56 MHz. W przypadku układu MN63Y1210 interfejs hosta może obejmować port UART 38,4 kb/s lub port szeregowy 1 Mb/s. Układy MN63Y1208 i MN63Y1213 mają interfejs hosta I2C, który obsługuje komunikację szyfrowaną algorytmem AES128.

Scanway zwiększa przychody, inwestuje w zaplecze produkcyjne i zawiera nowe kontrakty
Sieć Badawcza Łukasiewicz rozwija laboratoria przemysłu wysokich technologii
Grupa Volkswagen i Uniwersytet Techniczny w Brunszwiku zacieśniają współpracę badawczą w dziedzinie sztucznej inteligencji i mobilności 

![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)



