Wszystkie obudowy BOPLA przygotowane na panele dotykowe

 

Firma BOPLA wychodzi na przeciw nowoczesnemu trendowi i wyposaża wszystkie swoje obudowy w możliwość integracji panelu dotykowego.

Dotykowe wyświetlacze i panele sterujące są bardzo popularne w urządzeniach wykorzystywanych w przemyśle, współistniejąc w nich często z klawiaturami membranowymi. Niemiecki producent obudów przemysłowych reaguje na takie zapotrzebowanie rozbudowując ofertę wszystkich swoich standardowych produktów o możliwość integracji panelu dotykowego, zarówno rezystancyjnego, jak i pojemnościowego.

Obudowy z linii BoTouch pozwalają na łatwe dopasowanie dostępnych na rynku paneli dotykowych w standardowych rozmiarach. Wykorzystując technologie rozwinięte w tym celu, panele tego typu można dopasować do wszystkich standardowych obudów, także w połączeniu z klawiaturami membranowymi. W niektórych zastosowaniach, np. w systemach medycznych lub pracujących z żywnością, nieakceptowalne są brzegi z zagłębieniami mogącymi gromadzić brud. Do takich systemów, BOPLA zapewnia rozwiązania z ciągłą membraną frontową, nanoszoną w postaci laminatu dla paneli rezystancyjnych lub z pokryciem szklanym dla paneli pojemnościowych.

Montaż paneli odbywa się z wykorzystaniem opracowanej przez firmę technologii „fug”, dzięki której możliwa jest kompensacja tolerancji pomiarowych oraz odkształceń wynikających ze zmian temperatury, naprężeń mechanicznych czy wibracji.

Co więcej, w przypadku paneli pojemnościowych, przykrywanych szklanymi ekranami, możliwe jest wykorzystanie przezroczystych klejów optycznych, dających bardzo korzystny efekt wizualny i zapobiegających powstawaniu bąbelków powietrza między panelem i szklaną pokrywą.

Doświadczony zespół ekspertów firmy BOPLA pomaga wdrażać nawet najbardziej zaawansowane projekty systemów interfejsowych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie firmy.

Dystrybutorem produktów Bopla w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

 

O autorze