SCANIFY® – skaner ręczny 3D w ofercie RS Components

 

W skanerze SCANIFY zastosowano innowacyjne połączenie stereoskopii i fotometrii, umożliwiające tworzenie dokładnego modelu 3D o wysokiej rozdzielczości

w 8-bitowej palecie kolorów RGB. Skaner SCANIFY, ze względu na swoją atrakcyjną cenę, wyznacza nowe kryteria przystępności wśród wydajnych ręcznych skanerów 3D, do tego jest szybki, uniwersalny i łatwy w obsłudze. Wystarczy skierować wskaźnik celownika optycznego na obiekt stanowiący punkt odniesienia dla korekcji ruchu, a następnie, po jednorazowym pomiarze (trwającym 0,1 sekundy), skaner zarejestruje wszystkie obrazy wymagane do stworzenia modelu.

Skaner umożliwia eksportowanie danych w różnych formatach plików, w tym w formacie STL wykorzystywanym przez wiele drukarek 3D, co pozwala szybko i łatwo replikować skanowane obiekty. Z kolei obsługa formatów OBJ i PLY umożliwia bezpośredni eksport danych do popularnych formatów plików i tym samym do popularnych programów przeznaczonych do projektowania i animacji, co otwiera nowe możliwości dla szerokiej grupy użytkowników.

RS jest jednym z pierwszych dystrybutorów oferujących skaner SCANIFY od chwili jego premiery podczas targów CES w styczniu 2015. Ten niezwykle zaawansowany produkt zdobył dla Fuel3D, swojego producenta, nagrodę ‘Innowacja CES 2015 w kategorii drukowania 3D i produkcji przemysłowej’. Warto też wspomnieć, że Fuel3D to spółka z ugruntowaną na rynku pozycją, która specjalizuje się w zaawansowanych systemach skanowania 3D opartych na technologii opracowanej na Uniwersytecie w Oksfordzie w Wielkiej Brytanii.

SCANIFY dołączył do obszernego i dynamicznie rozwijającego się portfolio produktów do druku 3D dostępnych w RS, takich jak skanery, drukarki i materiały do druku 3D różnych producentów: 3D Systems, BeeVeryCreative, MakerBot, RepRapPro, Ultimaker oraz drukarek IdeaWerk FDM sprzedawanych pod własną marką RS.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem pl.rs-online.com.

O autorze