[WEBCAST] Podstawy akwizycji danych

21 i 22 lipca 2015 można będzie zapoznać się z podstawami akwizycji danych korzystając z dwuczęściowego cyklu interaktywnych webcastów zorganizowanych przez firmę National Instruments.

Podczas 30-minutowych prezentacji przedstawione zostaną podstawowe pojęcia i zagadnienia z obszaru pomiarów analogowych i cyfrowych. Inżynierowie NI pomogą wskazać najlepsze sprzętowe moduły DAQ oraz aplikacje LabView, które są odpowiednie dla projektów użytkowników.
W toku webcastów będzie można zobaczyć demonstrację produktów na żywo – od tanich urządzeń DAQ do wielokanałowych, modularnych systemów DAQ, a nawet omówić specyfikację swego projektu i zadawać pytania inżynierom NI w czasie rzeczywistym. Wiedza, jaką można zyskać uczestnicząc w tym wydarzeniu, pomoże zrozumieć wybory wpływające na cykl życia systemu i wybrać najlepsze rozwiązania sprzętowe i programowe odpowiednie dla danego projektu.

Każdy z webcastów potrwa około 30 minut. Następnie przewidziany jest czas na zadawanie pytań inżynierom NI, zarówno w trakcie wydarzenia, jak i po nim. Webcast będzie prowadzony w języku angielskim.

Część 1 – wtorek 21. lipca 2015
Start o 9:30, powtórzenie o 14:00
Tematyka: Podstawy akwizycji danych
– Charakterystyka sygnałów analogowych i cyfrowych
– Częstotliwość próbkowania
– Metody wyzwalania
– Rozdzielczość, precyzja i dokładność
– Wzmacnianie i tłumienie, filtracja i izolacja

Część 2 – środa 22 lipca 2015
Start o 9:30, powtórzenie o 14:00
Tematyka: Przedstawienie urządzeń DAQ oraz środowiska LabView

O autorze