Wysokonapięciowe fotoprzekaźniki od firmy Toshiba

Toshiba Electronics Europe rozwinęła swoją linię fotoprzekaźników o kolejnych sześć produktów w obudowie VSON4, najmniejszej w przemyśle dla produktów transoptorowych. Najnowsze uzupełnienie serii TLP34xx oferuje niską pojemność w stanie wyłączenia, niską rezystancję w stanie załączenia i obsługę wysokiego napięcia.

Układy obsługują prąd wyzwalający LED 3 mA (maksymalnie) oraz napięcie izolujące 300 Vrms (min.). Przez rozszerzenie parametrów napięciowych oraz C × R fotoprzekaźniki pozwalają na wykorzystanie w różnych zastosowaniach, na przykład próbnikach półprzewodnikowych, wyposażeniu pomiarowym, automatycznym sprzęcie testującym, a także jako zamienniki przekaźników kontaktronowych.

Nowe produkty mają charakterystyki takie same, jak spotykane w serii Toshiba w małych obudowach USOP4, lecz ograniczają wymagany obszar montażowy o około 50% dzięki zastosowaniu obudowy VSON4 o wymiarach tylko 1,5 x 2,5 mm i o grubości 1,3 mm. To może się przyczynić do budowy mniejszych i cieńszych produktów, a także umożliwia znaczne zwiększenie liczby fotoprzekaźników na płytce drukowanej bez jej powiększania.

Nowa linia zawiera produkty: TLP3442, który charakteryzuje się najniższą w przemyśle pojemnością w wyłączeniu (COFF) 0,3 pF (typowo) oraz TLP3431, który jest przystosowany do wysokoczęstotliwościowych transmisji sygnałów przy niskiej rezystancji w załączeniu (RON) równej 0,8 ? (typowo). Seria TLP34xx obejmuje zakres produktów o niskiej pojemności COFF i niskiej rezystancji RON w ultramałej obudowie VSON4.

O autorze