LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe metalowe obudowy BOPLA dla urządzeń pracujących w trudnych warunkach

 

Firma BOPLA rozszerzyła rodzinę obudów Bocube o nową serię atrakcyjnych estetycznie produktów wykonanych z formowanego wtryskowo aluminium. Nowe obudowy Bocube Alu są dostępne w ośmiu rozmiarach, a wszystkie ich elementy, włączając zawiasy, są wykonane z metalu.

Obudowy z nowej serii zapewniają dużą stabilność mechaniczną, dobrą ochronę przez zakłóceniami elektromagnetycznymi oraz odporność na chemikalia. Są też oczywiście odporne na promieniowanie UV oraz zmiany temperatury, dzięki czemu można je wykorzystywać w systemach pracujących poza budynkami. Dostarczane są w standardzie z dopasowaną uszczelką piankową, zapewniającą stopień ochrony IP 66/67. Na zamówienie dostępne są także opcje uszczelki silikonowej, przeznaczonej do pracy w wysokich temperaturach, uszczelek o podwyższonym stopniu ochrony IP 68 lub 69K, odpornych na wodę morską oraz specjalnych uszczelek przeciw zakłóceniom EMC.

Bocube Alu są przewidziane do zamykania w nich prostokątnych płytek PCB i wyposażone w pokrywę na zawiasach, którą można stosownie do potrzeb dopasować do otwierania w lewą lub prawą stronę. Pokrywa może być wyposażona w zagłębienie, mieszczące klawiaturę membranową. Obudowy są też fabrycznie przygotowane do montażu elementów kompensujących naciski.

Nowe obudowy BOPLA są pokryte farbą proszkową w kolorze szarym (podobnym do RAL 7035) lub grafitowym (podobnym do RAL 7024). Na zamówienie dostępne są kolorowe wersje zawiasów.

Do obudów Bocube Alu firma Bopla oferuje wiele akcesoriów, w tym: membrany do kompensacji ciśnienia, panele montażowe z laminowanego papieru i wiele wariantów uchwytów do szyny DIN. Specjalne uchwyty do montażu na ścianach są w przygotowaniu, a kanały na śruby są na wyposażeniu w standardzie.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów Bopla w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

Filmik: