LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe, profesjonalne kamery cyfrowe GoPro w ofercie RS Components

RS Components rozszerzyła swoją ofertę o dwie nowe, profesjonalne kamery cyfrowe GoPro oraz gamę akcesoriów GoPro. Modele HERO4 Silver oraz Black to jak dotąd najbardziej zaawansowane kamery firmy GoPro, zapewniające najwyższą wydajność, wbudowaną łączność, trwałość i wodoodporność.

Mimo że kamery te są wykorzystywane głównie do filmowania wyczynów w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych oraz do innych zastosowań konsumenckich, znajdzie się dla nich również miejsce w otoczeniu komercyjnym i przemysłowym. Mogą służyć jako wyposażenie pracowników działu utrzymania ruchu lub instalatorów, którzy wykorzystują kamery do monitoringu i zapisywania codziennych czynności i kontroli.

Nowa kamera HERO4 Silver umożliwia filmowanie w wysokiej rozdzielczość rzędu 1080p60 (1080p przy 60 klatkach na sekundę) oraz 720p120, zapewniając tym samym wyjątkową przejrzystość obrazu, jak również wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 12 megapikseli z szybkością do 30 klatek na sekundę. Inne funkcje obejmują: automatyczny tryb pracy przy słabym oświetleniu; etykieta HiLight, pozwalające na łatwe odtwarzanie, edycję i udostępnianie; oraz funkcja QuikCapture, która umożliwia uruchomienie urządzenia i rozpoczęcie nagrywania za pomocą naciśnięcia pojedynczego przycisku. Poza wbudowanym ekranem dotykowym, ułatwiającym sterowanie, kamera jest również wodoodporna do głębokości 40 m (131 stóp) i jest wyposażona we wbudowany moduł Wi-Fi oraz łączność Bluetooth.

Druga kamera GoPro to model HERO4 Black – najbardziej zaawansowana kamera GoPro dostępna obecnie na rynku. Zasadniczo oferuje identyczne funkcje jak model HERO4 Silver, ale osiąga dwa razy większą wydajność. Kamera HERO4 Black, która zdobyła nagrodę Emmy, jest wyposażona w bardziej wydajny procesor i pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 12 megapikseli przy 30 klatkach na sekundę oraz filmowanie w profesjonalnej jakości w rozdzielczości UHD (ultra-high-definition) — 4K przy 30 klatkach na sekundę, jak również 2,7K przy 60 klatkach na sekundę oraz 1080p120. Podobnie jak w przypadku modelu Silver, kamera jest wodoodporna do 40 m (131 stóp) i wyposażona we wbudowany moduł Wi-Fi oraz łączność Bluetooth.

Do każdej kamery otrzymuje się w zestawie akumulator litowo-jonowy, wygięty i płaski uchwyt samoprzylepny, sprzączki z funkcją szybkiego zwalniania, 3-punktowe ramię obrotowe oraz przewód USB. Dodatkowo dla filmów i zdjęć dostępne jest oprogramowanie GoPro Protune™, które pozwala na osiągnięcie lepszej jakości podczas obróbki. Oprogramowanie jest kompatybilne z wieloma profesjonalnymi narzędziami do korekcji kolorów i edycji, jak również z GoPro Studio.

RS oferuje również gamę akcesoriów GoPro, w tym wiele rodzajów uchwytów i uprzęży, które sprawdzają się w zastosowaniach przemysłowych, jak również akumulatory i ładowarki. RS oferuje kamery GoPro HERO4 Silver oraz Black w cenach odpowiednio 1570 PLN i 1950 PLN[insert local price].

Autor: RS Components