Silniki DC Faulhaber teraz w RS Components

RS Components wprowadza do oferty wyselekcjonowane produkty marki Faulhaber, w tym mikrosilniki prądu stałego, bezszczotkowe serwomotory prądu stałego, silniki prądu stałego z przekładnią i regulatory prędkości.

Produkty Faulhaber to silniki i regulatory z opatentowaną konstrukcją zwiększającą sprawność, charakteryzujące się niezawodnością oraz cichą pracą, przeznaczone do systemów automatyki i sterowania.

Firma RS wybrała do swojej oferty łącznie 24 silniki w różnych rozmiarach, o różnych prędkościach wyjściowych, wartościach napięcia zasilania i wyjściowym momencie obrotowym. Wszystkie są wykonane w opatentowanej technologii uzwojenia skośnego, która zapewnia wysoki moment obrotowy w stosunku do rozmiaru i wagi silnika, wysoką sprawność, dopasowanie uniemożliwiające zacięcie, niskie wahania momentu obrotowego oraz wysoką liniowość i czułość. Ponadto wirnik ma niską bezwładność, która zapewnia szybką reakcję przy częstym uruchamianiu i wyłączaniu.

Oferta obejmuje 12 szczotkowych mikrosilników prądu stałego z następujących serii marki Faulhaber: serii CXR – wyposażonych w grafitowe szczotki zapewniające odporność na duże moce oraz wysoką żywotność, z serii SR – z wbudowanym enkoderem wysokiej rozdzielczości oraz ze stykami komutatora pokrytymi metalem szlachetnym w celu uzyskania niskiej rezystancji, a także z serii SR-Flat – przeznaczonych do zastosowań w ograniczonej przestrzeni. Dostępne są silniki zasilane napięciem 6 V, 12 V lub 24 V, o momencie obrotowym od 0,35 mNm do 40 mNm i o średnicach wałków rzędu 1,5 mm, 2 mm, 3 mm oraz 4 mm. 

Dodatkowo firma RS oferuje pięć silników bezszczotkowych, które idealnie nadają się do wymagających serwo zastosowań w warunkach częstych przeciążeń oraz do pracy ciągłej dzięki stojanowi bezżłobkowemu i wirnikowi o dużej bezwładności. Są to silniki 4-biegunowe o wysokim momencie obrotowym i odpornej na wstrząsy oraz drgania konstrukcji, jak również wyjątkowo płaski silnik 12 V 7000 obr./min z wbudowanym regulatorem prędkości.

Siedem kolejnych silników szczotkowych ze zintegrowaną przekładnią zębatą lub planetarną zwiększa zakres zastosowań silników Faulhaber. Gwarantują one wyższy moment obrotowy i prędkości wyjściowe rzędu kilkuset obr./min lub tylko 4 obr./min.

Ofertę produktów Faulhaber dostępnych w RS uzupełnia regulator prędkości SC1801-3530 do silników bezszczotkowych wraz z programatorem interfejsu. Niewielki regulator z wygodnymi zaciskowymi złączami na śruby, przeznaczonymi do podłączenia silnika i zasilania, zapewnia elastyczny dobór połączeń, co pozwala na jego zastosowanie w rozproszonych systemach automatyki, urządzeniach do transportu lub obróbki materiałów oraz w pompach.

O autorze