Farnell element14: nowe możliwości z zakresu e-dostaw oprogramowania

Firma Farnell element14 rozszerzyła swoją ofertę o narzędzia programistyczne i pierwszą w branży opcję błyskawicznej e-dostawy kupionego oprogramowania. Łącząc światowej klasy produkty programistyczne z pełną gamą półprzewodników i innego sprzętu elektronicznego, Farnell element14 zyskuje unikalną możliwość świadczenia wsparcia swoim klientom na całym świecie.

Inżynierowie będą mogli błyskawicznie kupować pakiety i zestawy oprogramowania za pośrednictwem wszystkich kanałów, w tym Internetu, telefonicznych centrów obsługi czy sprzedaży w terenie, a kupione produkty będą natychmiast dostępne do pobrania. Co więcej, klienci otrzymają dostęp do nieustannie rozszerzanego portfolio aplikacji dzięki dołączeniu ostatnio przez firmę Farnell element14 pozycji takich firm jak Altium, Atollic, Mathworks czy Timesys do wiodących produktów z zakresu oprogramowania od ARM, Microchip, CadSoft, NXP i innych.

Klienci mogą wyszukiwać i kupować produkty online w nowej sekcji centrum projektowego firmy element14 poświęconej oprogramowaniu, które dysponuje bogatą ofertą zestawów rozwojowych oraz narzędzi i pozwala na wspieranie inżynierów w procesie projektowania.

Firma Farnell element14 zainwestowała również w rozwój nowych możliwości z zakresu wsparcia dla kupujących oprogramowanie: stworzono zespół Certified Software Applications, który zapewnia natychmiastowe odpowiedzi na zapytania natury technicznej. Dodatkowo do każdego produktu dołączone są przewodniki techniczne i filmy instruktażowe w celu zapewnienia klientom wsparcia w podjęciu decyzji co do dokonania zakupu.

Dzięki unikalnej opcji e-dostawy Farnell element 14 inżynierowie będą mogli natychmiast aktywować, pobrać i zainstalować oprogramowanie różnych dostawców — taka możliwość pojawia się na rynku elektroniki po raz pierwszy.

Klienci będą mogli kupować oprogramowanie różnych dostawców, w tym Texas Instruments, Freescale, Keysight czy Analog Devices. Produkty te są obecnie dostarczane w formacie fizycznym (np. jako płyty CD) lub cyfrowym, przez samych jednak dostawców. W dalszej części roku ogłaszane będą kolejne partnerstwa, co ma na celu zapewnienie firmie Farnell element 14 pozycji najlepszego dostawcy zarówno oprogramowania, jak i sprzętu, których inżynierowie potrzebują do tworzenia swoich produktów.

 

Pełną listę dostawców i dostępne pakiety oprogramowania znaleźć można na stronie  element14.com.

O autorze