Szybkie prototypowanie na nowych drukarkach 3D od RS Components

Firma RS Components ogłosiła  rozszerzenie oferty o nowe rozwiązania z zakresu drukowania 3D umożliwiające elektronikom, projektantom i inżynierom mechanikom jeszcze szybsze tworzenie prototypów produktów.

 

Ultimaker 2 „Go” i „Extended”

Nowa oferta produktów do szybkiego tworzenia prototypów w ofercie RS obejmuje drukarki Ultimaker 2 „Go” oraz Ultimaker 2 „Extended”, które stanowią uzupełnienie oferty biurkowych drukarek 3D Ultimaker 2. Wszystkie korzystają z popularnej technologii FFF (Fused Filament Fabrication – nakładanie topionego filamentu) oraz pozwalają korzystać z szerokiej gamy filamentów, w tym z PLA i ABS.

Drukarka Ultimaker 2 „Go” to wyjątkowo niewielka i lekka drukarka 3D wyposażona w przyjazny interfejs, który sprawia, że jest to doskonałe urządzenie dla użytkowników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z drukowaniem 3D. Jednocześnie umożliwia ona uzyskanie wydruków wysokiej jakości. Drukarka Ultimaker 2 „Go” nie jest wyposażona w podgrzewany stół, dzięki czemu umożliwia szybkie drukowanie. Maksymalne wymiary drukowanych obiektów to 120 x 120 x 115 mm. W zestawie, oprócz wyjątkowo niewielkiego urządzenia, znajduje się specjalny futerał, który umożliwia przenoszenie drukarki i korzystanie z niej w dowolnym miejscu.

Drukarka Ultimaker 2 „Extended” zapewnia szybkość i dokładność porównywalną do biurkowych drukarek 3D oraz umożliwia drukowanie obiektów o wymiarach 230 x 225 x 305 mm. Jest wyposażona w podgrzewany stół o zakresie temperatury pracy od 50 do 100°C. Cechy wspólne dla wszystkich drukarek Ultimaker 2 to rozdzielczość warstwy 0,02 mm; szybkość drukowania od 30 do 300 mm/s; temperatura dyszy od 180 do 260°C; średnica dyszy/filamentu od 2,85 do 0,4 mm; samodzielne drukowanie z karty SD dla plików modeli 3D.

 

Skaner 3D Matter and Form

Zaprojektowany do współpracy z drukarkami 3D — nowy i niedrogi biurkowy skaner 3D Matter and Form wyposażony jest w ruchomą głowicę kamery wysokiej rozdzielczości z podwójnym laserem i obrotową platformą, która umożliwia szybkie, łatwe i dokładne skanowanie obiektów 3D — nawet w kilka minut.

Rejestrując około 2000 punktów na sekundę przy precyzji ±0,25 mm i rozdzielczości ±0,43 mm, zapewniając tym samym wysoki poziom szczegółowości powierzchni, ten skaner jest w stanie konkurować z wieloma droższymi skanerami 3D, które są obecnie dostępne na rynku. To skaner o eleganckiej i składanej konstrukcji o wymiarach 34,5 (wys.) x 21 (szer.) x 34,5/8,5 cm(dł., otwarty/zamknięty) i wadze zaledwie 1,71 kg. W pełni zmontowany i przetestowany jest w stanie rejestrować obiekty o średnicy do 18 cm i wysokości do 25 cm. Skany są zapisywane w formatach .STL, .OBJ i .PLY.

Drukarki Ultimaker 2 „Go” i „Extended” oraz skaner 3D Matter and Form są dostępne w ofercie RS Components.

O autorze