[KRAKÓW] Festiwal Robotyki ROBOCOMP 2015

ROBOCOMP 2015 jest szóstą edycją Festiwalu Robotyki zorganizowanego przez Koło Naukowe Integra działające przy Katedrze Automatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH. Kolejny rok z rzędu przygotowywana z rozmachem impreza wzbudza spore zainteresowanie w środowisku akademickim. Głównym jej elementem są planowane zawody robotów wzorowane na podobnych wydarzeniach w innych Europejskich ośrodkach. Jak co roku impreza będzie też obfitować w wiele innych atrakcji takich jak profesjonalne prezentacje firm związanych z robotyką, elektroniką i automatyką oraz pokazy profesjonalnych konstrukcji robotów.

Impreza odbędzie się 14 listopada 2015 r. na terenie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W przeciwieństwie do lat poprzednich, w tym roku cały festiwal odbędzie się w Gmachu Głównym AGH (A0).

Kluczową częścią Festiwalu Robotyki ROBOCOMP 2015, podobnie jak w zeszłym roku, będą zawody robotów. Planowane są rozgrywki między innymi w następujących kategoriach:
– Sumo, mini sumo, mikro sumo, nano sumo – autonomiczne roboty mobilne, o ściśle
określonych rozmiarach i wadze, które walczą w celu wypchnięcia przeciwnika z ringu;
– Linefollower (tzw. F1 dla robotów) – pasjonujące wyścigi robotów podążających za czarną linią. Zadanie wydaje się proste – nie zgubić linii, jednak o zwycięstwie decydują setne części sekund;
– Freestyle (kategoria bez ograniczeń) – jedynym kryterium oceny jest zainteresowanie i opinia publiczności. To właśnie widzowie za pomocą głosowania zdecydują, która konstrukcja jest najlepsza.

Bliższe informacje można znaleźć na stronie festiwalu.

O autorze