[ROBOCOMP 2015] Podsumowanie festiwalu

Festiwal robotyki Robocomp 2015 już za nami, pora więc krótko opisać, co się na nim wydarzyło! A wydarzyło się naprawdę wiele – same zawody robotów przyciągnęły rzesze ludzi i wzbudziły ogromne emocje, nie tylko wśród zawodników, ale i widowni.

Wchodząc do budynku, w którym odbywał się Festiwal, można by pomyśleć, że wewnątrz właśnie jest rozgrywany jakiś niezwykle ważny mecz – tak głośno publiczność dopingowała swoich zawodników i gromkimi okrzykami radości nagradzała zwycięskie roboty. Największe zainteresowanie wywołała kategoria Lego Sumo, w której zarejestrowało się, aż 42 roboty. Rywalizacja była niezwykle ciężka, a czujni sędziowie mieli dużo pracy ze sprawiedliwym wyłonieniem zwycięzców. Pozostałe kategorie również przebiegły bez zakłóceń i przyciągnęły tłumy widzów i zawodników. Mogliśmy też gościć ważnych przedstawicieli uczelni i wydziału, którzy wyłonili zwycięskie roboty w kategorii Motorola Solutions Freestyle. Kreatywność i pomysłowość twórców jak zawsze nas nie zawiodła, a pojawienie się przechadzającego wśród tłumu Robocopa wywołało wielki entuzjazm. Pełna lista zwycięskich robotów dostępna jest na stronie robocomp.info.

Oprócz zawodów, duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród dzieci, wzbudził robot firmy Astor, który wręczał maluchom lizaki, oraz warsztaty robotyki przeprowadzane przez firmę Trybikowo. Nieco starsi natomiast mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami firm: Delphi, Motorola Solutions, Nokia oraz Astor, a dodatkowo każdy mógł wziąć udział w loterii czy quizie i wygrać m.in. gadżety związane z Festiwalem.

Podsumowując tegoroczną imprezę śmiało można rzec, że każdy znalazł coś odpowiedniego dla siebie, o czym najlepiej świadczyły uśmiechy i zadowolone twarze zgromadzonych –  nie tylko uczestników, ale i organizatorów.

O autorze