Małogabarytowe, precyzyjne i niezawodne zasilacze laboratoryjne

Firma Keysight Technologies zaprezentowała nową serię małogabarytowych zasilaczy DC wyposażonych w interfejsy LAN i USB, stanowiących niezawodne i precyzyjne źródło zasilania do testowania i oceny produktów. Seria E36100 rozszerza ofertę Keysight o 5 nowych zasilaczy laboratoryjnych o napięciu wyjściowym do 100 V i prądzie do 5 A.

Inżynierowie zajmujący się projektowaniem i oceną potrzebują zasilaczy przede wszystkim bezpiecznych i łatwych w obsłudze podczas prowadzenia testów manualnych i zautomatyzowanych sekwencji testowych. Działają oni często pod presją czasu, a ich stanowiska testowe są zastawione różnego rodzaju aparaturą pomiarową.

Zasilacze z serii E36100 charakteryzują się małogabarytową konstrukcją (wysokość 2U, szerokość ?-rack) pozwalającą zaoszczędzić cenną przestrzeń na stole laboratoryjnym lub w szafie przemysłowej. Zawierają standardowe interfejsy LAN (LXI Core) i USB ułatwiające współpracę z komputerem. Intuicyjne menu ekranowe ułatwia prowadzenie testów manualnych, a wbudowane zabezpieczenie nadnapięciowe i nadprądowe zabezpiecza testowane urządzenia (DUT).

Każdy z pięciu nowych zasilaczy serii E36100:

  • zawiera układ do pomiaru prądów o bardzo małych natężeniach,
  • zawiera wyświetlacz OLED o wysokim kontraście zapewniający dobrą widoczność ekranu z różnych miejsc, również pod dużym kątem,
  • zapewnia obsługę oprogramowania BenchVue, sterowników IVI i komend SCPI,
  • jest objęty 3-letnią gwarancją i globalnym programem wsparcia technicznego Keysight.

Dodatkowe informacje dotyczące zasilaczy Keysight serii E36100 są dostępne pod adresem www.keysight.com/find/e36100.

Dystrybutorem produktów Keysight Technologies w Polsce jest firma AM Technologies Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 146c, 02-305 Warszawa, tel. 22 5322800, fax 22 5322828, e-mail: info@amt.pl.

O autorze