Listwy zaciskowe firmy Euroclamp do montażu przewlekanego

Proste, wygodne i ergonomiczne – tak najprościej można opisać listwy zaciskowe  MVS25 z solidnym mocowaniem kabla śrubą.

Każdy elektronik zdaje sobie sprawę z trudności w pracy ze sprzętem kiedy co chwilę „coś nie styka”. Dlatego warto przyjrzeć się ofercie firmy Euroclamp, która proponuje wyeliminować ten problem poprzez zastosowanie solidnych listew zaciskowych do niezawodnego montażu nawet najbardziej niesfornych kabli.

Listwa jest w stanie przewodzić prąd zmienny o natężeniu do 24 A i napięciu do 450 V – w ramach testów elementy poddawane są przez 60 s działaniu prądu przemiennego o napięciu skutecznym 2,5 kV i mogą pracować  w szerokim zakresie temperatury: od -40°C do +130°C. Wytrzymałość listew potwierdza certyfikat EN 60998-1. Rozstaw złączy to 5,08 mm (0,2 cala), wysokość to 18 mm a głębokość 11,75 mm. Maksymalny przekrój wchodzących w złącze kabli nie może przekraczać 2,5 mm2. Do przykręcania kabli zastosowano śruby przykręcane płaskim śrubokrętem o rozmiarze M3.

Dostępne są listwy o dwóch lub trzech gniazdach, które można umieszczać obok siebie uzyskując dowolną szerokość listwy. Istnieje też możliwość wybrania jednego z siedmiu kolorów listwy – producent zadbał więc także o estetyczny aspekt układów wykorzystujących listwy MVS25.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze