LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Boczne listwy zaciskowe Euroclamp MV472-7

Bywa tak, że nasza płytka PCB musi zostać umiejscowiona w niestandardowej pozycji lub miejscu. Przydatne są wówczas niestandardowe rozwiązania złączy. Obrócona o 90 stopni listwa zaciskowa Euroclamp MV472-7 pozwoli na wygodne dołączenie kabli nawet jeśli trzeba umieścić układ w ciasnej, podłużnej przestrzeni, która uniemożliwiałaby dostęp śrubokrętem z góry i dołu płytki. Mimo tak trudnego usytuowania, przemyślana konstrukcja listwy zapewnia stabilne i solidne umocowanie.

Rozmiar otworu na przyłączany kabel to 3,2 mm x 3,9 mm, co pozwala na używanie przewodów linkowych o maksymalnej powierzchni 4 mm2 lub kabli pojedynczych o powierzchni do 6 mm2. Piny wlutowywane w płytkę mają średnicę 1 mm i są od siebie oddalone o 7,62 mm (0,3 cala). Listwa jest w stanie bezpiecznie przewodzić prądy o natężeniu 32 A i napięciu 750 V. Producent poddaje jednak swój produkt testom przy napięciu skutecznym 2,5 kV podawanym przez aż 60 s. Śruby z galwanizowanej stali mają rozmiar M3.

Oprócz standardowej zieleni listwa MV472-7 może także mieć jeden z sześciu innych podstawowych kolorów, a na specjalne zamówienia Euroclamp wyprodukuje listwy o dowolnym kolorze.

Dystrybutorem produktów Euroclamp w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.