Dialog Semiconductor: WeChat dla urządzeń ubieralnych

id_8351

Firma Dialog Semiconductor wprowadziła nowy pakiet programistyczny WeChat SDK, który zapewnia obsługę protokołu komunikacji WeChat. Pakiet umożliwia projektantom szybką realizację energooszczędnej komunikacji Bluetooth między aplikacjami WeChat a urządzeniami ubieralnymi oraz IoT.  WeChat jest obecnie największą na świecie samodzielną aplikacją służącą do komunikacji – jej szacowana liczba użytkowników na koniec 2. kwartału 2015 roku to 600 milionów zgodnie z analizą Statista. Ten gwałtowny wzrost, w Chinach oraz w innych krajach, nastąpił dzięki powstaniu wielu niezależnych aplikacji, które sprawiły, że WeChat jest czymś więcej, niż tylko platformą komunikacji.

Zestaw projektowy Dialog jest już dostępny. Obejmuje stos protokołów warstwy komunikacji WeChat. Zawarty pakiet oprogramowania (SDK) jest oparty na układach SmartBond DA1458x typu SoC (system-on-Chip). Pozwala projektantom na szybsze połączenie ich produktów z aplikacjami WeChat drogą bezprzewodową. Użytkownicy WeChat będą mogli następnie kontrolować urządzenia ubieralne za pomocą aplikacji i za pośrednictwem platformy dzielić się informacjami z przyjaciółmi.

Układy SoC DA1458x cechują się wysoka skalą integracji. Obsługują komunikację radiową Bluetooth Low Energy i zawierają procesor z rdzeniem ARM Cortex-M0. Wewnątrz znajduje się zaawansowany system zarządzania energią. Układy mają 32 wyjść ogólnego przeznaczenia (GPIO), co pozwala na obsługę złożonych aplikacji. Całość mieści się w obudowie WLCSP o wymiarach 2,5 x 2,5 mm. Zużycie mocy układów należy do najniższych wśród modeli z komunikacją Bluetooth Smart produkowanych obecnie, co przekłada się na długi czas pracy na baterii. Maksymalny pobór prądu wynosi mniej, niż 5 mA.

Pakiet oprogramowania WeChat SmartBond pozwala na tworzenie wydajnego kodu dzięki zoptymalizowanemu profilerowi zużycia mocy. Zawiera opracowane przez firmę środowisko programistyczne SmartSnippets, której jest oparte na narzędziach Keil ?Vision.

Szczegółowe informacje o pakiecie SDK są dostępne na stronie Dialog SmartBond http://support.dialog-semiconductor.com.

O autorze