Bezpłatne szkolenie wideo – SIMATIC S7-1200

Autor książki „Podstawy programowania sterowników S7-1200 w języku SCL” zaprasza do wzięcia udziału w internetowym szkoleniu programowania sterowników SIMATIC S7-1200.

Szkolenie zostało stworzone z myślą o osobach, które chcą nauczyć się czegoś, co pozwoli im rozpocząć przygodę z automatyką. Kurs jest jednak przeznaczony nie tylko dla osób, które nie mają doświadczenia z automatyką i sterownikami PLC, ale również dla słuchaczy z pewnym doświadczeniem w tym zakresie.

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy na temat sterownika S7-1200 firmy Siemens oraz oprogramowania TIA Portal za pomocą nagrania wideo. Informacje te okażą się przydatne w pracy inżyniera lub na studiach technicznych (kierunki automatyka, elektronika lub pokrewne). Kurs rozpoczyna się od najważniejszych informacji teoretycznych, które następnie zostaną przećwiczone praktycznie.

Kurs zaczyna się zaraz po zapisie. Nagrania do każdego dnia są wysyłane na adres e-mail osoby zapisanej na szkolenie. Zapis na szkolenie oraz wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie: http://www.s7-scl.pl/kurs-plc/wideo

Szkolenie trwa trzy dni, jest bezpłatne i dostępne na terenie całej Polski.

 

Program szkolenia

Dzień 1

– wstęp

– zestaw uruchomieniowy

– budowa sterownika S7-1200

– konfiguracja programatora (komputera PC)

– podłączenie elektryczne sterownika PLC

– oprogramowanie TIA Portal

– pierwszy program

– języki programowania

– pisanie kodu programu w języku SCL

 

Dzień 2

– zmienne

– typy danych

– bloki danych

– monitorowanie kodu programu oraz zmiennych

– funkcje czasowe

– timer TP

– symulator PLCSIM

– pisanie kodu programu w języku SCL

 

Dzień 3

– zadanie do samodzielnego wykonania

O autorze