Texas Instruments na Uniwersytecie Zielonogórskim

Zielona_Góra,_Campus_A_(UZ)

Firma Texas Instruments zaprasza studentów Uniwersytetu Zielonogórskiego na spotkanie informacyjno-szkoleniowe, które odbędzie się 26 stycznia 2015 o godz. 10:00 w sali 2A na Wydziale Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki przy ul. Szafrana 25.

Temat tego wydarzenia ma postać dwuhasłową: „Texas Instrument w pigułce. Technologie komunikacji bezprzewodowej”. Spotkanie poprowadzi Giuseppe Mazzoleni, legitymujący się dziesięcioletnim stażem pracy TI oraz doktoratem z zakresu oprzyrządowania elektronicznego. Giuseppe Mazzoleni zajmuje odpowiedzialne stanowisko managera ds. sprzedaży oraz wsparcia technicznego na obszarze Polski, Czech, Słowacji, Litwy i Łotwy.

W trakcie spotkania zamierza on przedstawić rolę i znaczenie firmy Texas Instruments na świecie i w Polsce. Chce także zmobilizować przyszłych inżynierów do poszukania możliwości zatrudnienia właśnie w TI – firmie o znaczeniu światowym. TI otwiera bowiem przed absolwentami studiów technicznych nowe perspektywy poprzez wdrożenie programu Work-at-TI, w ramach którego przyjmowani są do pracy wyłącznie absolwenci bezpośrednio po ukończeniu studiów, bez doświadczenia zawodowego, co najwyżej po przebyciu stażu. Absolwenci zaangażowani w ten sposób są następnie wysyłani na gruntowne szkolenie przygotowujące ich starannie do podjęcia obowiązków przewidzianych na obejmowanym przez nich stanowisku.

Druga część spotkania będzie miała charakter czysto techniczny: zostanie omówiony SensorTag – CC2650 – platforma rozwojowa do aplikacji Smart Beacon, IoT oraz Wearable.

Spotkanie potrwa dwie godziny i będzie prowadzone w jęz. angielskim. Nie jest wymagana żadna rejestracja ani zapisy.

O autorze