Źródło mierzące 2461 firmy Keithley obsłuży nawet kilowat mocy!

Nowe źródło mierzące 2461 firmy Keithley umożliwia generację sygnałów ciągłych stałoprądowych o wartości napięcia do 105 V oraz natężeniu prądu do 7A. Urządzenie potrafi również wygenerować sygnał impulsowy, przy wydajności prądowej do 10 A.

Dzięki dużej szybkości próbkowania przebiegów mierzonych (maksymalnie z szybkością 1 MS/s), możliwe jest dokładne badanie przebiegów sygnałów elektrycznych. Keithley 2461 dysponuje podwójnym kanałem przetwarzania danych o rozdzielczości 18 bitów i szybkości próbkowania 1 MS/s. Dokładność podstawowa pomiarów jest na poziomie 0,012%, natomiast rozdzielczość przyrządu wynosi 6,5 cyfry.

Do wyświetlania przebiegów oraz sterowania procesem pomiarowym służy wysokiej rozdzielczości ekran dotykowy o przekątnej 5 cali. Producent szacuje, że dzięki nowatorskiemu, przejrzystemu interfejsowi dotykowemu ograniczono o 50 procent liczbę kroków niezbędnych do konfiguracji testu. Estetyczna obudowa wyposażona jest tylko w kilka niezbędnych przycisków oraz pokrętło do nastaw wymagających największej precyzji. Znajdziemy tutaj także 4 tryby szybkiej konfiguracji ułatwiające przystosowanie przyrządu do najczęściej wykorzystywanych aplikacji.

Wyjątkową ciekawostkę stanowi autorski system firmy Keithley o nazwie TriggerFlow. Można w nim stworzyć diagram, który przedstawia algorytm wykonania pomiaru, wykorzystując zaledwie 4 podstawowe typy bloków. Po zaprojektowaniu diagramu, proces pomiaru jest nie tylko w pełni automatyczny ale również powtarzalny. Oprócz tego model 2461 można zaprogramować przy pomocy języka SCPI lub TSP.

Producent kieruje swoją ofertę do projektantów konwerterów prądowych, układów zabezpieczających, paneli słonecznych, akumulatorów, diod LED o wysokiej jasności świecenia i wielu innych aplikacji wymagających przetwarzania . Możliwy jest pomiar we wszystkich czterech ćwiartkach charakterystyki prądowo-napięciowej, w trybie źródła i obciążenia.

Model 2461 jest kontynuacją linii przyrządów zaprezentowanych przez firmę Keithley w ostatnimi czasie. Należą do nich źródła mierzące 2450 i 2460, a także nowoczesny multimetr próbkujący o rozdzielczości 7,5 cyfry DMM7510.

Dystrybutorem firmy Keithley jest firma Tespol Sp. z o.o., ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42, www.tespol.com.pl.

Informacje o innych interesujących produktach z oferty firmy Tespol, a także wydarzeniach z życia firmy można teraz znaleźć na Facebooku. Tespol zaprasza do odwiedzenia swego niedawno otwartego profilu: https://www.facebook.com/TespolEngineering/?ref=bookmarks.

O autorze