RS Components oferuje produkty obsługujące ARM mbed

Firma RS Components poszerza portfolio produktów ARM® mbed™ o innowacyjne rozwiązania mbed, przeznaczone do projektów, zapewniających łączność, bezpieczeństwo oraz charakteryzujących się niskim zużyciem energii. System operacyjny mbed OS stanowi rozwiązanie kluczowych wyzwań projektowych związanych z siecią Internet of Things (IoT), a płytka Freescale Freedom-K64F jest jedną z pierwszych w branży obsługującą bezproblemowo ten system.

System operacyjny mbed OS, który można bezpłatnie pobrać ze strony mbed.com/technology/os, jest narzędziem umożliwiającym tworzenie skalowalnych układów do obsługi złożonej sieci IoT. Umożliwia on projektowanie układów IoT z wykorzystaniem rozwiązań programistycznych stosowanych z powodzeniem w sieciach Web 2.0 i smartfonach. Jest wyposażony we wbudowany protokół bezpieczeństwa IP, moduły i interfejsy zapewniające łączność, obsługujące główne standardy, takie jak Bluetooth® Smart, Wi-Fi, energooszczędny protokół sieciowy „Thread” oraz 6LowPAN i GSM. Dodatkowo platforma mbed IoT została wyposażona w liczne ulepszenia i obsługuje energooszczędne sterowniki, dzięki czemu zapewnia dłuższy czas eksploatacji i możliwość zasilania przez tak niewielkie źródła energii jak bateria guzikowa.

Platforma Freescale Freedom-K64F, która jest dostępna w ofercie RS, jest jedną z pierwszych płytek rozwojowych zapewniających projektowanie układów z obsługą systemu operacyjnego mbed OS. System mbed OS i stos sieciowy Thread są obsługiwane przez wbudowany mikrokontroler Kinetis K64F, idealnie nadają się do aplikacji inteligentnych budynków. Płytka jest także wyposażona w akcelerometr i magnetometr MEMS stanowiący w pełni funkcjonalny e-kompas, gniazdo karty microSD oraz port Ethernet. Rozmieszczenie wyprowadzeń jest zgodne z płytką Arduino R3, co daje możliwość łatwego stosowania licznych rozszerzeń i dodawania nowych funkcji, takich jak radio 2,4 GHz, RFID czy łączności komórkowej. Kolejne płytki z obsługą systemu mbed OS będą także dostępne w ofercie RS.

Więcej informacji można znaleźć na stronie pl.rs-online.com/web/

O autorze