Targi AUTOMATICON 2016

1 marca 2016 rozpoczyna się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON.

AUTOMATICON stanowi największe, organizowane od 21 lat w Polsce, profesjonalne forum, na którym spotykają się producenci, kompletatorzy i odbiorcy automatyki przemysłowej. Organizatorzy targów to Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów oraz MVM Sp. z o.o.

Impreza objęta jest patronatem honorowym Ministra Gospodarki.

Targi dają wystawcom nie tylko możliwość zaprezentowania najnowocześniejszych produktów z dziedziny automatyki, pomiarów przemysłowych czy robotyki, ale także okazję do przestawienia najciekawszych idei i rozwiązań podczas towarzyszących im seminariów. Dlatego też impreza jest licznie odwiedzana przez inżynierów działających w branży automatyki, pomiarów i elektroniki przemysłowej.

Tegoroczny AUTOMATICON zgromadzi 316 wystawców na 280 stoiskach. Organizatorzy przewidują, że w ciągu czterech dni targi odwiedzi 11 tys. osób.

W tym roku podczas targów AUTOMATICON odbędą się – po raz pierwszy w Polsce – Mistrzostwa w Lutowaniu, zorganizowane przez firmę Renex z Włocławka.

Jak co roku, przyznany zostanie też Złoty Medal Targów AUTOMATICON dla urządzenia szczególnie wyróżniającego się innowacyjnością.

Targi odbędą się w dn. 1-4 marca w Warszawskim Centrum EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14.

O autorze