Wielopoziomowe bezśrubowe listwy zaciskowe firmy Euroclamp

Trzeba podłączyć wiele kabli, ale nie ma już miejsca na płytce PCB na kolejne listwy zaciskowe? Nowy produkt firmy Euroclamp jest właściwym rozwiązaniem.

MG1Dxx-5, bo tak nazywają się nowe listwy zaciskowe, to rozwiązanie, które sprawdzi się, kiedy powierzchnia płytki jest ograniczona, a za to pozostaje sporo miejsca ponad nią. Wytrzymałe listwy zaciskowe, ułożone „piętrowo” pozwolą na podłączenie większej ilości kabli o przekroju do 2,5 mm2. Czasami takiej nietypowej listwy można także użyć ze względu na estetykę lub wygodę dostępu do nachylonych pod kątem 45o styków. Projektanci z firmy Euroclamp pomyśleli nawet o niewielkiej przestrzeni na opis złączy pomiędzy dwoma „piętrami”.

Oprócz nietypowego, wielopoziomowego układu, listwy zaciskowe MG1Dxx-5 charakteryzują się także brakiem śrub. Śrubokrętem dociska się jedynie układ sprężynowy, który następnie można w podobny sposób zwolnić, aby wyciągnąć kabel.

Z technicznego punktu widzenia, nowe listwy to typowy wysoki standard tego producenta. Listwy mogą przewodzić prąd o natężeniu do 24A i napięciu 250 V. Dostępne są w 7 podstawowych kolorach, z możliwością wyprodukowania dowolnej innej, zdefiniowanej przez użytkownika barwy obudowy.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

O autorze